VIDEO Hitler se pregateste sa lanseze o schema Ponzi

de Cristian Orgonas     khris
Sâmbătă, 22 august 2009, 17:18 Life | Fun

Au fost multi cei care in februarie/martie, atunci cand panica domina tranzactiile le bursa, si-au vandut actiunile desi acestea se aflau la minimele ultimilor ani. De atunci, bursele din intreaga lume au crecut sustinut, randamentele obtinute au fost spectaculoase, iar in acest moment se discuta tot mai des despre posibilitatea ca economia mondiala sa fi iesit din recesiune.

Filmul de mai jos este exceptional, merita urmarit nu odata, ci de mai multe ori. De data asta Hitler are dreptate - a gresit stand pe cash :-)

Citeste si comenteaza pe blogul lui Cristian Orgonas.


Citeste mai multe despre   



















4252 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    LOL (Sâmbătă, 22 august 2009, 17:36)

    xxx [anonim]

    a ajuns si aici. e fumata faza de mult
  • 0 (2 voturi)    
    nicht so (Sâmbătă, 22 august 2009, 17:53)

    beni [anonim]

    Nu inteleg ce e asa comic la filmuletul acesta, care daca stii putina germana nu are nici un haz, oricum hitler nu are haz doar daca e jucat de Chaplin, cam trist. Apropo din ce film e faza ?
    • +1 (1 vot)    
      Nicht funny (Sâmbătă, 22 august 2009, 21:07)

      unu' [anonim] i-a raspuns lui beni

      Filmul se cheama "der untergang".

      Iar faza cu subtitrarea pe diverse teme (am vazut de la motociclete la medicamente) e asa de veche ca e jenibil sa vii acuma cu poanta.
    • 0 (0 voturi)    
      E comic (Sâmbătă, 22 august 2009, 21:25)

      Mihai [anonim] i-a raspuns lui beni

      Daca ai stii sa traduci subtitrarea in engleza si ai fi investitor pe bursa ar fi supercomic filmuletul. Dar asa... Eu am ras foarte bine, desi nici eu nu am crezut ca bursa americana poate creste 50% din martie pana acum. Dar e o parodie foarte bine realizata chiar daca pentru unii poate fi dureroasa.
    • 0 (2 voturi)    
      Wow... (Sâmbătă, 22 august 2009, 21:33)

      HitlerJugend [anonim] i-a raspuns lui beni

      Esti varza... sa nu stii de "Die Untergang" (the downfall) si interpretarea super a lui Bruno Ganz... grrrr .... treci acasa. rusine sa-ti fie.
    • +1 (1 vot)    
      nicht witzig (Sâmbătă, 22 august 2009, 22:24)

      Regenkind [anonim] i-a raspuns lui beni

      Filmul se numeste "Der Untergang". Subtitrarile nu sunt haioase deloc.
    • 0 (0 voturi)    
      filmul (Sâmbătă, 22 august 2009, 22:36)

      bb [anonim] i-a raspuns lui beni

      Der Untergang
      http://en.wikipedia.org/wiki/Untergang
    • 0 (2 voturi)    
      filmul (Sâmbătă, 22 august 2009, 22:48)

      florin [anonim] i-a raspuns lui beni

      este vorba despre filmul Der Untergang, film in care joaca si Lara Alexandra, actrita germana de origine romana, rolul ei este acela al secretarei lui Hitler. filmul merita vazut.
    • -1 (1 vot)    
      ... (Duminică, 23 august 2009, 0:11)

      y0 [anonim] i-a raspuns lui beni

      Der Untergang (2004). Si Hitler joaca foarte bine. E unul dintre cele mai bune filme despre razboi.
    • 0 (0 voturi)    
      der undergang (Duminică, 23 august 2009, 3:13)

      a [anonim] i-a raspuns lui beni

      der undergang..destul de bun de altfel
    • 0 (0 voturi)    
      Filmul (Duminică, 23 august 2009, 7:33)

      sabertooth [utilizator] i-a raspuns lui beni

      Este "Der Untergang".

      A mai fost o faza similara si cu Nikon D3X

      http://www.youtube.com/watch?v=tnwf2RShNV0
    • +1 (1 vot)    
      aiureli (Duminică, 23 august 2009, 7:56)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui beni

      pai traduc cu totul altceva decat zice. Banui ca asta era bancul. Video-ul n-are nimic de-a face cu economia...
    • -1 (1 vot)    
      jawohl ! (Duminică, 23 august 2009, 9:16)

      ghinioniliescu [utilizator] i-a raspuns lui beni

      Clipul e furat din "Untergang" - un film foarte foarte bun - nu e prima oara cand vad aceste imagini parodiate, insa asta chiar e prima data cand replicile chiar au umor
  • +1 (3 voturi)    
    de prost gust (Sâmbătă, 22 august 2009, 21:29)

    obiectiv [anonim]

    Un articol de prost gust. fragmentul din film n-are nici o legatura cu articolul sau cu subtitrarea. Pe langa asta, fragmentul ales, se pare ca vrea sa scoata in evidenta alte lucruri despre cel care a facut o anumita categorie de indivizi sa se mai gandeasca la locul lor pe acest Pamat. Proasta incercare de manipulare.
  • +1 (1 vot)    
    patetic (Sâmbătă, 22 august 2009, 21:59)

    spy [anonim]

    e luat dintr-o reclama de masina, nu zic care ca nu merita. ma mir ca evreii n-au sarit cu gura ca e folosit personajul in reclame...
  • +1 (1 vot)    
    fara haz, total aiurea... (Sâmbătă, 22 august 2009, 23:32)

    hathor [anonim]

    e din filmul Der Untergang (2004)
  • 0 (2 voturi)    
    Prostie (Duminică, 23 august 2009, 0:33)

    Orpheus [utilizator]

    Filmul asta mi se pare o prostie de un gust extrem de indoielnic. Ce are Hitler comun cu criza actuala?
  • 0 (0 voturi)    
    vai vai (Duminică, 23 august 2009, 8:28)

    sajk [anonim]

    ce va mai place sa cenzurati... felicitari, va pricepeti.
  • -1 (1 vot)    
    Der Untergang (Duminică, 23 august 2009, 9:10)

    mit o'cannoo [utilizator]

    Chiar merita vazut, mai ales daca stii germana bine.