Traian Basescu la Cronica Carcotasilor: Curata plastografie monser

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:37 Life | Fun

Traian Basescu la Cronica Carcotasilor
Foto: Prima TV
Fie ca trebuie sa dai un premiu sau sa intri in "lumea lui Catavencu" orice prilej de mediatizare pare bun. Sa avem rezon monser:)


Citeste mai multe despre   























12592 vizualizari

  • +33 (43 voturi)    
    bravo Base (Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:49)

    xx [anonim]

    In loc sa stai si tu la discutii cu Vantu si Patriciu ca sa faci un ban pentru partid, stai de vorba la carcotasi.
    • +11 (11 voturi)    
      se vede undeva pe net? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:04)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui xx

      ca eu aici nu prind televiziunile din RO.
      • +2 (2 voturi)    
        cronica (Joi, 3 decembrie 2009, 8:30)

        nae [anonim] i-a raspuns lui Lucian_Mares

        http://cronica.primatv.ro/tv/presedintele-traian-basescu-invitat-la-cronica-carcotasilor.html?play=2
    • +52 (56 voturi)    
      Nu ride ca e trist (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:32)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui xx

      De cind a inceput campania asta, e prima data cind imi e rusine ca sunt roman. Pentru ca la 20 de ani dupa revolutie, un presedinte ales in mod democratic este supus unui mizerabil boicot organizat de presa. Ce poate face? Pentru ca este un luptator, lupta. Si merge la OTV, la Taraf TV la Cronica Circotasilor, unde poate. Prostanacu nu e nevoie sa coboare atit de jos, pentru ca e rasfatatul presei! Dar e trist, si dupa cum am spus nu pot simti decit rusine. Avem doar doi candidati ramasi in cursa, iar unul este boicotat cum nu as fi crezut ca e posibil. Presedintele in exercitiu. Ati mai vazut asa ceva in USA, Germania,Franta, etc ? Nu avem dispute bazate pe teme economice sau politice. Dar avem casete trucate din partea unora care vin dintr-o pozitie privilegiata de challanger. Cica o coalitie. Din cei care urla ca bezmeticii despre dictatorul Basescu, probabil ca 0.01% vor profita in mod real si direct. Restul isi vor da curind seama ce m$@#! au luat! Dupa 20 de ani de la Revolutie..Asta e, noapte buna Romania!
      • +29 (29 voturi)    
        in SUA (Miercuri, 2 decembrie 2009, 23:01)

        AndreiMoraru [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

        subscriu la ce a zis ovidiu.

        in sua candidatii la presedentie (din partea celor doua partide) primesc avion din partea statului, li se asigura timp de campanie etc. De Ce? pentru ca este in interesul populatiei sa fie informati. sa aiba cat mai mult acces la cei doi candidati. sa fie cat mai in masura sa ia o decizie informata.

        in Romania in schimb, geoana &co functioneaza ca partidul comunist: propaganda iefina, discrediare, dezinformare si nu in ultimul rand cenzura.

        dupa 20 de ani, daca Romania voteaza tot cu comunismul, atunci isi merita soarta. Sper sa nu. Sper sa am la ce ma intoarce in Romania.

        Sper sa inteleaga ca desi Basescu nu e perfect, a fost necesar unul ca el care stie sa-i scuture si sa-i puna pe jar. Ei vor liniste. Geoana, Iliescu, Nastase etc. sunt prinsi de copac ca ciupercile otravite.
        Sper ca oamenii ca ei si comunismul in general sa dispara din politica romaneasca in urmatorii 5 ani (incepand cu 6 dec).
        • +15 (15 voturi)    
          in SUA si oriunde altundeva (Joi, 3 decembrie 2009, 0:10)

          copilul problema [utilizator] i-a raspuns lui AndreiMoraru

          ajutati-ne fratilor! iesiti si voi la vot, pt ca aici se voteaza pe un mic si o bere... au avut grija sa-i tina saraci, sa astepte la pomana de partid...
          atat faceti si voi pentru cei care au murit pentru ca sa vorbiti liber de acolo... noi aici se pare ca nu mai putem...
          Veniti si voi la vot!!
          • +5 (5 voturi)    
            Oare romanul sa fie chiar asa de cinstit (Joi, 3 decembrie 2009, 2:13)

            Ion Bulion [anonim] i-a raspuns lui copilul problema

            ... incat atunci cand voteaza, singur in cabina, sa nu aleaga ce candidat vrea muschii lui?!?
            Tare mi-e teama ca este doar sarac cu duhul si cu o memorie prea scurta .
      • +4 (6 voturi)    
        Critica, dracuieste, injura.... (Joi, 3 decembrie 2009, 10:26)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

        .....fa ce vrei. Un singur lucru te-as ruga: nu mai spune niciodata ca ti-e rusine ca esti roman. Pentru ca ei tocma` asta vor: sa te faca sa te indoiesti de convingerile si capacitatile tale. Din cate stiu eu raspunderea este individuala. Ce vina ai tu ca esti conational cu Patriciu, Mailat, Geoana, Gigi Kent, Crin Antonescu, Mititelu, Becali, Gusa, Hrebenciuc, Iliescu, Fane Spoitoru` sau nu mai stiu io care? Tu nu raspunzi de faptele nimanui. Astea-s metode bolsevice de indoctrinare, manipulare, indobitocire, etc. Cea mai mare teama a acestor oameni este sa scape din mana populatia tarii. Tocma` d`aia sunt impotriva unei legi a educatiei. Daca ar fi dupa ei, noi ar trebui sa fim o masa de analfabeti, gata sa inghitim orice manipulare. Tovarasu Lenin ne-a dat, poate fara sa vrea antidotu` la comunism: "invatati, invatati, invatati". Voila!
    • -1 (1 vot)    
      >dan tapalaga (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:55)

      luciu [anonim] i-a raspuns lui xx

      ................te credeam un "pic "ziarist.dar tot cel "crescut " de monica macovei ai ramas!?Daca ma gandesc cand privesc iesirile tale pe la mogulul b1 tv-,vad si apucaturi care nu-ti fac cinste .................
  • -37 (41 voturi)    
    CARCOTEALA (Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:58)

    nenea Iancu [anonim]

    In tara asta de Carcotasi, in care Basescu este cel dintaiul... Hui-duuuuuu si Cot-co-daaac sunt la pitici, care va sa zica, musiu... Sper ca vom scapa de ei cat mai rpd.
    • +19 (19 voturi)    
      :( (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:53)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui nenea Iancu

      mie mi se pare mai trist ca tvr a preferat sa nu se ocupe de campanie si da emisiuni de 2 bani cu marciuc si almasan.
      pe banii nostri.
    • +10 (10 voturi)    
      Tu iesti Mircea? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 23:41)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui nenea Iancu

      Badea binenteles ca doar nu Geoana
  • +24 (26 voturi)    
    NU dormiti linistiti (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:10)

    NU dormiti linistiti [anonim]

    Chiar vrei să dormi liniştit?

    Liniştea ta înseamnă nu numai liniştea politiceniLOR ci şi liniştea celor din spatele LOR!

    Dacă TU eşti neliniştit într-o singură zi, ei vor fi neliniştiţi 5 ani de zile!

    Dacă TU eşti liniştit doar pe 6 decembrie, ei vor fi liniştiţi 5 ani de zile!

    Hai la VOT şi nelinişteşte-i!

    http://nudormilinistit.wordpress.com/wp-admin/index.php
    • -2 (2 voturi)    
      da, vreau sa dorm linistit (Joi, 3 decembrie 2009, 21:28)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui NU dormiti linistiti

      de ani de zile am parte numai de stresul provocat de concetatenii mei isterizati si innebuniti! agresivitate, violenta de toate felurile, chefuri salbatice, manele glorificand tigania de cea mai joasa speta si infractiunea sfidatoare, masini tunatoare, motociclete care-ti sparg timpanele, urlete, batai si jafuri sadice, o revenire la instinctele de pestera! de ce? fiindca avem un presedinte "puternic", in loc sa avem unul calm, intelept si care sa urmareasca LINISTEA si ORDINEA, nu nebunia care-i bantuie lui creierii! de aia vreau SA DORM, sa am LINISTE, nu sa-mi creasca tensiunea doar la gandul ca iar ma trezesc in Romania maimutoilor portocalii! prefer un hot elegant decat un talhar murdar si violent, de vreme ce altceva tot nu mi se ofera; si doresc SA SE PUNA BATA PE HAIMANALELE care au invadat tara asta, interlopi ordinari, acum e clar?
      • +2 (2 voturi)    
        Dormi... (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:29)

        Andreea [anonim] i-a raspuns lui clujean

        Dormi linistit! FNI vegheaza pentru tine! Suna cunoscut? E dintr-o perioada cand astia care indeamna populatia sa aleaga linistea lor, asigurau aceeasi populatie sa doarma linistita ca...au ei grija sa le fure toti banii in liniste. Uitam, uitam cam repede prea multe rele mari! Dar tu dormi linistit, pana te trezesti tu o sa-ti fie furat si patul de sub tine, in liniste, e adevarat.;)
  • +38 (42 voturi)    
    Base si Carcotasii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:13)

    BP [anonim]

    Din cauza interzicerii sale la televiziunile mogulilor , in campania electorala, aparitia sa la o emisiune urmarita de foarte multi romani a fost un punct castigat .
    In emisiune s-a comportat ca un om normal cu simtul umorui ,chiar si atunci cand a avut de trecut peste momente nu prea placute
  • -38 (42 voturi)    
    de mare pork (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:14)

    unu [anonim]

    poate se face de o coalitie intre penibilii astia doi si dan diaconescu in reluare si o sa gaseasca solutia pentru guvernarea Romaniei .... Elodia premir !
  • +20 (34 voturi)    
    mda.. (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:31)

    yahoo@base.com [anonim]

    Dupa comportamentul celor 2 la Cronicutza n pot sa zic decat ca: Prostanac tare e geoana.
    Culmea ironiei, Adrian Nastase 200% superior lu Prostanac Boy ar fi castigat in fata lu Base daca nu era in PSD. Geoana nu ar fi intrat in turul 2 daca nu era in PSD.
    Oricum marele defect al lui Geoana ramane PSD iar cea mai mare calitate a lu Base din pacate ramane Geoana.
    • +16 (16 voturi)    
      ... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:56)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui yahoo@base.com

      Sa stii ca in confruntarea asta cea mai mare calitate a lui Basescu e ... fix Geoana.
      Va dati seama, cu un contracandidat gen Diaconescu fost ministru de externe altul era discursul, cred ca am fi avut si dezbateri serioase, asa e doar circ cu fondul si glume, fondul sonor fiind asigurat de crin&orban, geoana nici glume nu e in stare sa faca.
      Dar probabil Diaconescu nu e meduza (transparenta si fara coloana) ca geoana.
  • +14 (14 voturi)    
    Bravo Carcotasi (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:51)

    lorysor [utilizator]

    Comentariile Carcotasilor atat ptr Geoana cat si ptr Base au fost SUPER.
    Felicitari!
    Base e la B1 acum :-)
  • +14 (14 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:53)

    cetateanul turmentat [anonim]

    Referendum: Vreau să-ntreb acum poporul
    Fi’ndcă nu ştiu ce să fac:
    Cum se cheamă-alegătorul
    Care-alege-un… prostănac?
  • +16 (16 voturi)    
    indignat (Miercuri, 2 decembrie 2009, 23:00)

    saladin [anonim]

    Sunt indignat pentru ca milioane de romani platesc taxa tv dar nu pot sa-l vada pe presedinte la televiziunea nationala. De ce Sassu nu i-a ca exemplu modul in care televiziunile americane au reflectat campania electorala de acolo ?. De ce CNA tace ?. De ce milioanele de platitori tac si inghit nesimtirea de la tvr ?. Basescu este uman si credibil indiferent la ce post apare.
    • +10 (10 voturi)    
      Dar ONG-urile? (Joi, 3 decembrie 2009, 1:43)

      cipri_ [utilizator] i-a raspuns lui saladin

      ce fac ong-urile alea.... viteje care au mers repede la Curtea constitutionala din cauza referendumului, cica ar fi ilegal.
      Dar acum ce mai zic ong-urile precum "pro-democratia" ? Nu-i aud sa condamne iRealitatea, Antena3, si TVR cum au dezinformat oamenii cu cele petrecule la Timisoara (si cu multe altele).
      In schimb TVR a dat despre mitingul lui PSD.

      Ce plangere au facut ong-urile in acest sens?

      Inca ma mir cum s-au strans toti.... pana si ong-urile impotriva lui basescu. Sa ajung PNT (taranistii) sa sustina PSD...... e incredibil.

      De 1 dec. am vazut la tv pe iliescu , si cine era umar in umar de partea stanga a lui iliescu???
      Constantinescu.

      Tatal meu care este taranist a dat o singura daca personal mana cu iliescu, dar cu scopul de a-i arata de simte pentru el, adica i-a strans mana cat a putut de tare pana a rosit iliescu la fata.
  • +13 (13 voturi)    
    au sabotat si transmisia prin cablu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 23:00)

    alex [anonim]

    Cum vă explicaţi că, pentru a-l face pe Traian Basescu sa tacă, cei care deţin reţelele de televiziune prin cablu, au întrerupt semnalul. Puneţi o întrebare celor de la UPC legat de defecţiunile de la Fălticeni şi comunele din zonă chiar în timp ce Băsescu aparea la OTV! O zi a durat defecţiunea să fie siguri că oamenii nu văd şi nu aud! O fi asta democraţia pe care ne-o pregateşte PSD-ul?
    • +8 (8 voturi)    
      pai ei iti zic de liniste (Joi, 3 decembrie 2009, 1:48)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui alex

      nu de democratie - si iti dau o mostra de liniste de la cablu! nu e clar? eu vedeam ca vai de lume b1tv pe net (la www.12tv.ro) dar de cateva zile, oricare alta televiziune se vede - dar nu si b1... si tipul care are acel site are "iconitza" cu geoana... ce sa cred?
  • +1 (5 voturi)    
    Piata Universitatii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 23:13)

    dragos [anonim]

    http://www.mediafax.ro/politic/circa-200-de-persoane-in-piata-universitatii-afisand-mesaje-anti-geoana-5149227/foto
  • +5 (5 voturi)    
    bravo Base ! (Joi, 3 decembrie 2009, 6:12)

    radu [anonim]

    Bravo Base !
    Se vede ca e un om care stie si ce e gluma si ce e serios. Nu ca papagalu de Geoana si ai lui.
  • +6 (6 voturi)    
    NE-AM SATURAT DE PSD (Joi, 3 decembrie 2009, 6:25)

    Din alta tara [anonim]

    Primi care au luat tara, cand poate mai avea ceva, au fost astia care sunt acum in PSD.Am incercat in 96-2000 sa schimbam ceva cu Constantinescu dar bineinteles ca n-am avut loc de PSDisti.Din 2004 BASESCU i-a scuturat putin, cat a putut si el , dar totusi s-a vazut ceva , acum dupa 20 de ani PSDisti simt ca daca nu pun mana iar pe putere se duc de tot , de aia trag tare pe toate fronturile.JOS COMUNISTII-JOS PSDistii.
  • +7 (7 voturi)    
    Base (Joi, 3 decembrie 2009, 7:31)

    Razes [anonim]

    Excelenta prezenta lui Base la emisiunea Circotasilor !
    Uman, jovial, flexibil, extrem de tonic !

    Mi-a placut enorm faza cu acel carton pe care scria apelativul dat de oamenii din popor: "Base" !

    Iar, Base nu s-a suparat si nu a circotit ! Ce naiba, ca in discutiile cu prietenii nici unul dintre noi nu foloseste sintagma "domnul Presedinte" sau "domnul Basescu"!

    Base a demonstrat inca o data ca este om, nu Presedinte de fatada, cum s-ar fi comportat probabil Geoana !

    Bravo Base !

    Stai linistit ca nu vom dormi pentru linistea altora !

    Pe 6 decembrie, noi cei care te apelam cu nick-name -ul Base, venim sa (te) votam !
  • -9 (9 voturi)    
    jalnic (Joi, 3 decembrie 2009, 8:02)

    tony [anonim]

    d-nul base nu vreti sa mergeti si la mircea badea in emisiune.....pt 2-3 voturi la ce ati ajuns sa faceti....in 5 ani nu ati fost la nicio emisiune....acum aveti o revelatie...sunteti penibil...
  • +1 (1 vot)    
    ca sa fim corecti (Joi, 3 decembrie 2009, 10:09)

    ada [anonim]

    prostanacu nu a fost la cronica dar a fost la radio la carcotasi dimineata
  • +1 (1 vot)    
    7 decembrie 2009 ora14 00 (Joi, 3 decembrie 2009, 18:54)

    doru [anonim]

    La acea ora rezultatul se cunoaste. Base castiga la mustata dar castiga. Cartelul deja contorizeaza milioanele de euro aruncati pe fereastra si se gandesc ce apraoape erau de mal. Antonescu deja se vedea presedinte al Senatului si un viitor guru al politichiei romanesti, Vantu in urmatorii 5 ani vedea toate dosarele prescrise,Patriciu la fel datoria de 500miloane dolari,Voiculescu idem cu dosarele inclusiv cel cu privatizarea Institutului Alimentar si acuzatia extrem de grava de manipulare a Bursei impreuna cu Patriciu,SRO,etc, Cornel Nistorescu scapa curat din dosarul cu accidentul cu vatamare corporala grava a motociclistului,Nastase scapa cu prescrierea tuturor dosarelor,Razvan Dumitrescu un contract super- banos la Realitatea, etc,etc ,etc.Cum vi se pare? Cat de tare gresesc?
  • 0 (0 voturi)    
    dezbatere (Joi, 3 decembrie 2009, 20:49)

    adelia [anonim]

    Am ajuns de unde am plecat in 89. Sa fim intoxicati de TV cu tot felul de povesti, scenarii. Sa va fie rusine domnilor ziaristi ca sunteti slugi. Il preferati pe Prostanac, oare de ce? Ne este spalat creerul cu TV-ul. Nu uitati romani ca PSD au fost la conducere 20 de ani, din umbra sau la putere, tot ei au facut jocurile. Bine ar fi daca ar iesi romanul la vot, ca sa nu se mai profite de absenteism si sa se fraudeze alegerile. Trebuie sa le dam un bobarnac peste nas. Sa nu aleaga altul in locul meu, eu merg la vot.
  • 0 (0 voturi)    
    fan club Basescu (Miercuri, 22 decembrie 2010, 17:54)

    Maria L [anonim]

    eu sunt fana lui basescu si am facut un fan club, deja s au inscris toate colegele mele de la Agentia On Vogue si mai am si multi prieteni interesati. o sa l chemam la noi la agentie sa i facem o prezentare de moda ;)
    Base esti cel mai tare!!!!!!!!!!!!!