Jurnalul unui viitor premier. Pamflet.

de Dan Popa     Dan Popa's Weblog
Joi, 17 decembrie 2009, 13:06 Life | Fun

"*Iupiiiiii....M`au nominalizat iar. Lalalaaaaa, o sa pot sa`mi fac oficial, Guvern. Sper sa nu fie nevoie sa infiintez ministere noi, ca sa am cum sa`i rasplatesc pe toti. Oricum, un lucru nu am sa-l schimb: nici in mandatul asta n`o sa am ministri la inaltime.

*Pe Pogea o sa`l las la Finante ca e de incredere si aseara mi`a dedus TVA-ul la friptura servita aseara la restaurant.

*Dom`ne, eu sunt mai mic si decat cota unica????", scrie Dan Popa pe blogul lui.


Citeste mai multe despre   






















3499 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    ... (Joi, 17 decembrie 2009, 14:48)

    Opposite [anonim]

    Extraordinare pamflete! Pline de umor!
  • +1 (3 voturi)    
    umor? (Joi, 17 decembrie 2009, 15:20)

    Sebastian Boc [anonim]

    Acest fel de umor imi aduce aminte de comediile germane, in care pui piedica unui om in cirje, impingi o baba pe scari, ridici fusta unei domnisoare apetisante ... etc. Umor de profesionala (faza premergatoare santierului). Nu sunt un fan Boc, dar daca tot vrei sa rizi de un om poti sa gasesti alte "puncte de sprijin", nu neaparat calitatile fizice, cu greatza
    Sebastian Boc
  • -1 (3 voturi)    
    Mmmmm.... (Joi, 17 decembrie 2009, 16:02)

    bgd [anonim]

    Uite oamenii astia imi plac mie...care stiu sa faca haz de necaz, care stiu ce e aia impartialitate, care nu se injosesc de dragul audientei. Bravo domle...
    Nu prea vezi din astia in ziua de azi...
    Tot respectul...
    • +1 (3 voturi)    
      Adica (Joi, 17 decembrie 2009, 20:15)

      liviu [anonim] i-a raspuns lui bgd

      mai consoana, vrei sa-mi spui si mie unde este hazul?
      Nu vreau sa stric epitete pe tine; esti o nulitate.Si mai vezi ca argoul "domle" se scrie altfel, adica cu cratima, cam asa: dom-le".
    • 0 (2 voturi)    
      e vai de capul tau, bgd (Vineri, 18 decembrie 2009, 5:25)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui bgd

      ai demonstrat-o pe toata durata campaniei; si esti o mare sila de om care, pe acest forum - daca ar avea o minima jena - s-ar multumi sa citeasca! parerile tale sunt asemenea unei baltoace din drum pe care un om normal o sare!
  • 0 (2 voturi)    
    mesaj adresat celui care aproba comentariile (Joi, 17 decembrie 2009, 16:41)

    Opposite [anonim]

    Da, tie :D

    Hehehe tie iti place tare de dan popa si cred ca te cracanezi de ras la pamfletele lui amuzante
    sigur popa apreciaza faptul ca iti pasa de sentimentele lui filtrand mesajele negative :D
  • -2 (2 voturi)    
    Rusine! (Joi, 17 decembrie 2009, 19:51)

    Frobenius [anonim]

    Domnu' Popa, sa va fie rusine!
    Va bateti joc de guvernul Boc fara sa tineti cont ca acest guvern are niste atu-uri cum altele nu au si nici nu vor avea.
    Cite guverne stiti care sa aiba prim ministru pe Emil Boc? Nu mai exista altul. Guvernul Boc este unicat in aceasta lume (a mai fost unul, da' ala nu se pune ca e acelasi!)
    Cite guverne stiti cu Pogea ministru de finante? Nu mai exista altul. Tot unicat.
    Exista un singur guvern Boc pe lume, s-a intimplat sa fie la noi si noi ne batem joc de sansa avuta. S-a intimplat ca seful guvernului Boc sa fie din singurul oras care se numeste si Napoca. Va bateti joc de Napoca Clujului, de Ardealul Transilvaniei, de Romania poporului roman, de partid si de stat. Rusine.
    Traiasca guvernul Boc! Jos cenzura! Sus natura!