VIDEO Smiley se lauda ca a atins locul 2 pe YouTube in urma colaborarii cu Cheloo

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Luni, 1 februarie 2010, 13:47 Life | Life

clasament Smiley
Foto: Facebook.com
Ca urmare a lansarii piesei Plec pe Marte, realizata de Smiley in colaborare cu Cheloo si postata pe internet zilele trecute, canalul oficial de YouTube al studioului HaHaHa Production a devenit al doilea cel mai vizitat canal de muzica din lume la sfarsitul lunii ianuarie, sustine Smiley, pe pagina sa de facebook.

Noul single Smiley va putea fi ascultat in cadrul spectacolului pe care artistul il va sustine pe 1 aprilie, la Sala Palatului, de la ora 19:30, sub titulatura Concert de adio. Plec pe Marte, dupa cum anunta bilete.ro.

Smiley nu este la prima colaborare cu artisti din lumea hip hop, fiind cunoscuta colaborarea sa cu Uzzi pentru piesa In lipsa mea.



Citeste mai multe despre   






















4294 vizualizari

  • 0 (6 voturi)    
    HTF is Smiley? (Luni, 1 februarie 2010, 14:07)

    dan [anonim]

    Cred ca si-au accesat singuri melodia, nimeni habar n-are cine's astia.
  • 0 (0 voturi)    
    pff (Luni, 1 februarie 2010, 14:20)

    Cristi [anonim]

    as vrea sa vad si eu un link cu acele statistici. eu am intrat pe youtube si am filtrat dupa toate optiunile de acolo si nu i-am gasit nici macar in prima pagina ca sa nu mai vorbim de locul 2. si ma tot uit la astia de pe primele pozitii si vad ca au milioane de vizualizari, nu 163000 ca haha record.

    sau mai bine zis, haha ce articol ca nuca-n perete. as ruga redactorul sa mai faca inca o data jurnalismul.
  • 0 (0 voturi)    
    du-te pe marte, vezi sa uiti drumul (Luni, 1 februarie 2010, 15:00)

    luk [anonim]

    Mi se rupe mie de smiley, dar cheloo nu s-a uitat la ce canta asta? Bucata lui e ok, dar cum sa canti pe langa 'departe de tot ce-am avut, dar am pierdut'? Foame mare, frate...
  • 0 (0 voturi)    
    bravo (Luni, 1 februarie 2010, 15:12)

    liviu [anonim]

    bravooooooooooooo
  • +1 (3 voturi)    
    Ce minciuna colosala (Luni, 1 februarie 2010, 16:51)

    Incredibil [anonim]

    Voi va considerati jurnalisti cu astfel de relatari mincionase? Voi chiar nu va dati seama ca oricine poate vedea aceste statistici pe Youtube??? Mai ales cand e vb de o piesa atat de slaba...Pacat de Romania asta...:(
  • 0 (0 voturi)    
    locul 1000^10 (Luni, 1 februarie 2010, 20:14)

    razvan [anonim]

    foarte slaba stirea
  • 0 (0 voturi)    
    Slabut... (Luni, 1 februarie 2010, 20:34)

    Markus [anonim]

    Piesa ar mai fi cum ar mai fi, dar dictia lu' Smiley este EXECRABILA!!!
  • 0 (0 voturi)    
    bai baieti (Marţi, 2 februarie 2010, 1:53)

    radu [anonim]

    :)) asta mi se pare culmea prostiei la romani, sa se indoiasca de o stire fara sa o verifice si sa aduca ca argument tocmai verificare stirii. baieti va invit sa accesati canalul de youtube a lui smiley www.youtube.com/user/hahahaproductioncom si sa vedeti in coltul stang jos al paginii pozitia in top si topul. este un link pe care scrie pozitia....si chiar si acum la momentul in care scriu acest mesaj sunt locul 8 in lume pe canale muzicale. stiu ca e greu de crezut, dar din pacate noi romanii o ardem atat de prost incat ne e greu sa ne recunoaste propriile valori daca nu sunt mutu, elodia, sexi barileanca, inna.... :) rusine baieti. cititi hotnews si nu stiti sa verificati o stire preferand sa va dejectati frustrarile.

    am pus aici si un link direct cu clasamentul... acum la 1:53 2 feb...sunt locul 8 in lume, la categoria muzica, in acesta saptama, cel mai vizitat canal
    • 0 (0 voturi)    
      artistule (Marţi, 2 februarie 2010, 18:00)

      Gauloise [utilizator] i-a raspuns lui radu

      .... pot sa te ating?
    • 0 (0 voturi)    
      bre... (Marţi, 2 februarie 2010, 18:04)

      Gauloise [utilizator] i-a raspuns lui radu

      Channel Views: 31,955
      Total Upload Views: 2,690,413

      Plec pe marte - 199,467 views
      Ce dracu nu ne intelegem? Plec pe marte are 199k de vizualizari. Toate vizualizarile canalului sunt 31k.
      Iar 2.690.413 inseamna suma vizualizarilor tuturor clipurilor. Nothing more or less.

      In plus (sau in minus) "muzica" este de tot rahatul. Ati observat ghilimelele de la muzica, nu? :))
  • 0 (0 voturi)    
    astia nici cu printscreen nu se conving (Marţi, 2 februarie 2010, 1:56)

    vlad [anonim]

    baiiii voi nici cu printscreen nu va convingeti??? sau credeti si ca stirile muzicale se platesc??? vorbiti de jurnalism si nu stiti sa verificati o pozitie de youtube :))). stiu ca va place mircea badea... dar v-a bagat pe toti intr-un film prost
  • 0 (0 voturi)    
    locu'2 (Marţi, 2 februarie 2010, 7:55)

    adib [anonim]

    Stiu ca sunteti 'fani" dar sa fiti si prosti ???? ala e un top pe zile (stiti voi, "Today" ala asta inseamna)..........in acest moment print screen-ul nu mai are nici o relevanta, iar miine... e de vazut.

    @ vlad - da stirile muzicale se platesc :)))!
    • 0 (0 voturi)    
      youtube a platit stirea (Marţi, 2 februarie 2010, 12:46)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui adib

      :)) eu as merge ceva mai departe si as spune ca stirea este reclama mascata la youtube. ma gandesc ca printscreenul a fost facut tocmai pentru ca topurile sunt efemere [day, week] cum scria si radu.... e cam penal sa te indoiesti in general de toate lucrurile care ti se servesc mai ales cand tu iti alegi singur sursa informatiei. si astazi vad ca hahaha production este #8 - Most Viewed (This Week) - Musicians... si nimeni nu zice bravo.
      Hai sa fiu eu primul :) Bravo hahaha