Coca Cola isi cere scuze pentru "dificultatile intampinate" de spectatori la concertul lui Robbie Williams, dar spune ca a respectat conditiile impuse de organizatori

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 20 iulie 2015, 0:10 Life | Muzică

Reprezentantii companiei Coca Cola, unul dintre furnizorii de la concertul din 17 iulie sustinut de Robbie Williams la Bucuresti, isi cer scuze, intr-un comunicat, pentru "dificultatile intampinate de participantii la concert, atunci cand au incercat sa achizitioneze apa sau orice alt produs, pentru a se hidrata". Reprezentantii Coca Cola subliniaza, insa, ca au "respectat conditiile impuse de organizatorii evenimentului, atat in ceea ce priveste numarul de puncte de servire, cat si amplasarea acestora sau modalitatile de plata puse la dispozitia spectatorilor".

Pozitia companiei Coca Cola:

Coca-Cola a fost unul dintre furnizorii concertului Robbie Williams din 17 iulie 2015, dorind sa fie alaturi de fani la acest eveniment unic.

Ne pare rau pentru dificultatile intampinate de participantii la concert, atunci cand au incercat sa achizitioneze apa sau orice alt produs, pentru a se hidrata.

Coca-Cola a respectat conditiile impuse de organizatorii evenimentului, atat in ceea ce priveste numarul de puncte de servire, cat si amplasarea acestora sau modalitatile de plata puse la dispozitia spectatorilor.

Vremea caniculara, numarul mare de participanti si aspecte care au tinut de organizarea evenimentului au generat aceasta situatie neplacuta.

Ne dorim ca asemenea momente sa nu se mai repete si vom cauta solutii pentru viitor.
























4290 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Vorbe goale (Luni, 20 iulie 2015, 0:27)

    Acelasi User [anonim]

    In masura in care acest comunicat/mesaj apartine cu adevarat Coca Cola, il consider INUTIL. Daca ar fi cerut in instanta daune organizatorilor pentru imagine, i-as crede. Altfel comunicatul il consider PR ieftin ...
    • 0 (2 voturi)    
      hmmm (Luni, 20 iulie 2015, 9:52)

      boogiewoogie [utilizator] i-a raspuns lui Acelasi User

      nu stiu de ce ar cere Coca Cola daune organizatorilor? Ei au primit bani pentru produsele de acolo, ei au acceptat de buna voie conditiile, exista un contract.

      Problema este ca au acceptat sa fie acolo, stiind ca situatia ii depaseste: vreme caniculara, numar mare de participanti, etc.

      deci sunt parte la proasta organizare.

      printr-un contract nu ai doar obligatii ci si DREPTURI, deci puteau impune anumite lucruri nu doar sa semneze si sa isi ia banii
  • +5 (5 voturi)    
    d&d east entertainment (Luni, 20 iulie 2015, 0:53)

    neamih [anonim]

    aceasta companie ar trebui sa aiba restrictie 10 ani sa mai organizeze evenimente in romania.
    si ceva masuri pentru situatia asemanatoare de la arena nationala
  • +4 (4 voturi)    
    Cum sa nu... (Luni, 20 iulie 2015, 1:00)

    HalikiBuliki1 [anonim]

    ...au organizat de toata jena evenimentul si acum toata lumea isi pune cenusa in cap.

    Nu este primul eveniment organizat dupa ureche, de genul "lasa ca romanii e <prosti> si <inghite>".

    Toate evenimentele sunt organizate la fel de prost, doar ca de data asta oamenii au luat atitudine in spatiul public.

    Ursus a promis ca da 6 doze de bere fiecarui spectator nemultumit!

    Pe bune...?????

    Ar trebui ca toti baietii astia implicati in organizarea concertului sa puna mana de la mana si sa plateasca contravaloarea biletelor.
  • +6 (6 voturi)    
    bullshit (Luni, 20 iulie 2015, 1:30)

    Dodel540 [utilizator]

    aiureli. sunt la fel de vinovati ca au acceptat balaria asta de sistem. Cat despre "solutii pentru viitor" ele exista de mult (plata cu jetoane, puncte volante de vanzare a bauturilor etc)
    Iar ce s-a intamplat la RW este cu repetitie , doar acum 7 ani la un concert Rolling Stones a existat fix aceeasi problema a lipsei bauturilor pe o temperatura de 40 de grade...

    Apropo , un bax de Cola gratis si voi ceva? Ca uite Ursus dau ..
  • +1 (1 vot)    
    Niste Manelisti (Luni, 20 iulie 2015, 7:01)

    feisbuk [utilizator]

    Vremea caniculara, numarul mare de participanti si aspecte care au tinut de organizarea evenimentului au generat aceasta situatie neplacuta.

    Vremea caniculara = prognoza se cunostea
    Numar mare de participanti = banuiesc ca organizatorii si Coca Cola stie sa numere pana pe la 10.000 si nu prea inteleg semnificatia numarului de 60.000 bilete.

    Si alte aspecte ... = fara numar, fara numar.

    Ca si la comunicatul Ursus, comunicatul astora de la apa colorata cu sirop de porumb ar trebui sa fie scurt - nu se vor mai asocia niciodata cu organizatorul respectiv.

    In rest, da, vara nu-i ca iarna.
  • 0 (0 voturi)    
    cine sunt organizatorii? (Luni, 20 iulie 2015, 10:28)

    reprobabil [utilizator]

    Ma distreaza ca acest detaliu nu apare nicaieri.
    Toti ii hulesc, toti argumenteaza de ce sunt niste taraturi dar nu-i numeste nimeni:

    Marcel Avram, East European Production si D&D East Entertainment.

    Ei sunt. Orice concert sau eveniment organizat de macar unul dintre aceste nume risca sa se petreaca la fel.
  • 0 (0 voturi)    
    Jurnalisti, la treaba! (Luni, 20 iulie 2015, 11:03)

    Alfabetix [utilizator]

    De ce nu apare in media nici un fel de articol despre Marcel Avram si D&D East Euro...care sa investigheze si sa arate fara perdea modul lipsit de profesionalism in care organizeaza evenimentele?? Nu este primul rateu la un mare concert si nimanui nu ii pasa!
    Daca exista, va rog dati link.
    • 0 (0 voturi)    
      despre marcel avram, cu placere (Marţi, 21 iulie 2015, 1:10)

      tovaras [utilizator] i-a raspuns lui Alfabetix

      in urma comentariului tau, am documentat si scris acest articol. enjoy! http://www.atitudineaonline.ro/Afacerile_nestiute_ale_impresarului_Marcel_Avram_de_la_dosarul_Zambaccian_la_firme_fantoma_si_tepe_de_milioane_de_euro_30801.html
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Luni, 20 iulie 2015, 13:59)

    tirolez [utilizator]

    Daca nu sunt in stare sa asigure (contra cost!) apa sa lase spectatorii sa intre cu pahare de plastic/hartie, ca nu se raneste nimeni in ele. Dupa ce ca sunt incompetenti mai sunt si lacomi.
    Ce dragut - "dorind sa fie alaturi de fani la acest eveniment unic." De parca veneau gratis.