Testamentul lui Michael Jackson: Averea este impartita intre mama sa si copii, nimic pentru tatal starului

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Marţi, 30 iunie 2009, 15:34 Life | Muzică

Michael Jackson a prevazut, intr-un proiect de testament redactat in 2002, o impartire a averii sale intre mama sa, cei trei copii si mai multe societati de caritate, fara a lasa insa nimic pentru tatal sau, Joseph Jackson, in varsta de 80 de ani, potrivit AFP.

Un avocat al cantaretului ar urma sa faca public acest document joi, in fata unui tribunal din Los Angeles, potrivit Wall Street Journal.

Potrivit proiectului din 2002, executori testamentari vor fi avocatul John Branca si producatorul John Mclain, un prieten al lui Jackson.

John Branca, care a lucrat pentru starul pop intre anii 1980 si 2006, este cel care a redactat proiectul de testament. Michael Jackson l-a reangajat pe John Branca cu putin timp inainte de a muri.

Parintii lui Michael au anuntat ca nu au vazut inca acest document.

Joseph Jackson, cu care Michael a avut o relatie tensionata, nu este mentionat in acest testament.

Succesiunea lui Michael Jackson se anunta o adevarata bataie de cap, avand in vedere complexitatea acesteia - o participatiune de 50% in Sony/ATV Music Publishing - si marimea datoriilor lasate in urma, evaluate la 500 milioane dolari.

Wall Street Journal nu precizeaza daca in testament se face vreo referire la custodia copiilor sai. Luni, un tribunal din Los Angeles i-a incredintat temporar mamei cantaretului, Katherine Jackson.


Citeste mai multe despre   






















9141 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    .. (Marţi, 30 iunie 2009, 16:43)

    anonim [anonim]

    fooarte bine a facut MJ ca nu ia lasat NIMIC tatalui sau,imi pare foarte bine din acest punct de vedere,dupa cat la batut si chinuit in copilaria lui,merita si mama lui numa mostenire vrea,i jurul lui au fost numa PROFITORI!!
  • +1 (5 voturi)    
    :| (Marţi, 30 iunie 2009, 16:43)

    rakkone [utilizator]

    Cuuum, si mie nu mi-a lasat nimic???
  • 0 (8 voturi)    
    Subiect și predicat (Marţi, 30 iunie 2009, 16:58)

    kiope [anonim]

    Pe cine interesează cui i-a lăsat MJ averea?
    • 0 (0 voturi)    
      re: Subiect și predicat (Miercuri, 1 iulie 2009, 15:04)

      eva [anonim] i-a raspuns lui kiope

      pai din moment ce ai citit articolul se pare ca si pe tine ;))
  • +4 (8 voturi)    
    Mare prostie (Marţi, 30 iunie 2009, 17:11)

    Avalhon [utilizator]

    ca i-a lasat hoastei bani. A vazut careva cum se plimba afurisenia cu ditamai animalele de carucioare la cumparaturi? Ce, cumpara pentru pomana??? Ca sa nu mai zic de camioanele trimise sa ia tot ce se putea lua de prin casa (chipurile, cica sa nu fure hotii, i-auzi...). O doare undeva pe hoasca. Daca pune mana pe copii e vai de steaua lor. Ca i-ar manca de vii pentru ca sunt albi. Ca sa nu mai zic ca are o MARE parte de vina ca a stat ca momaia sa terorizeze idiotul ala de barbatu-sau copii. Pai, o mama adevarata se lupta ca o leoaica cu oricine ar vrea sa-i raneasca progeniturile. Ori ea a stat ca talamba sa se uite la boul ala cum ii lasa cu sechele pe copii. Ca nici Janet nu e mai ok, cand e de suta de kile, can e bat. Asta striga clar a probleme.
  • +5 (7 voturi)    
    Inca ceva... (Marţi, 30 iunie 2009, 17:12)

    Avalhon [utilizator]

    aceeasi hoasca a scotocit dupa bani prin casa. Asta inseamna ca o durea moartea fiului ei? Pe dracu'. Nu i-a zis bine bona sa caute la pubelele de gunoi? Pai, bineinteles ca i-a zis. Doar e o lipitoare nenorocita.
  • -6 (8 voturi)    
    Supozitoare (Marţi, 30 iunie 2009, 17:54)

    jimi [anonim]

    O sa-l incinereze si cu prafu' o sa faca supozitoare.... pentru copii...
    • +3 (5 voturi)    
      mda (Marţi, 30 iunie 2009, 20:05)

      Keanutza [anonim] i-a raspuns lui jimi

      De-aia e Romania o tara de rahat, ca e populata de multi d-astia ca tine...Nu stiu de unde naiba va vin toate tampeniile astea.
  • 0 (6 voturi)    
    De ce? (Marţi, 30 iunie 2009, 18:43)

    claude [anonim]

    In anul in care un negru al Americii este "president", un negru alb al Americii moare. De ce? Trebuia sa mai stea un pic sa ne mai incante, sa ne mai bucure, sau sa mai scoata o promotie de indragostiti de muzica, de viata sau de toate lumesti, sau o fi criza si-n astea, sincer nu cred.
    Poate ca mine au fost sau sunt si altii.
    Mi-a placut muzica lui si inca imi place.
    M-am indragostit pe muzica lui si ....... nu cred ca mai pot s-o fac.
    Iubiti-l cat inca mai puteti.
    Rest in Peace Michael.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Joi, 2 iulie 2009, 9:05)

    Avalhon [utilizator]

    Obama NU e negru, e mulatru. In rest sunt cu totul de acord cu ce ai spus.
  • 0 (0 voturi)    
    avera (Vineri, 10 iulie 2009, 21:02)

    gissy_nr1 [anonim]

    deh mah cn l-a pus sa se faca din negru-alb???dak ramanea el aja qm l-a lasat D-zeu o ducea ca un Boss...averea aiaaa:-??