​VIDEO R.E.M., trupa care ii face pe barbati sa planga

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Joi, 30 septembrie 2010, 20:27 Life | Muzică

Michael Stipe (R.E.M.)
Foto: remhq.com
Piesa Everybody Hurts a formatiei R.E.M. este melodia cu cel mai mare potential lacrimogen pentru barbati, arata un sondaj britanic.

Lansata in 1992, balada cantata de Michael Stipe a fost folosita la inceputul lui 2010 in scop caritabil, pentru victimele cutremurului din Haiti, inregistrand vanzari record anul acesta, scrie The Sun.

Piesa celor de la R.E.M. este urmata de Tears in Heaven, melodie scrisa de Eric Clapton dupa moartea fiului sau in varsta de doar patru ani, Conor. Locul trei este ocupat de Hallelujah, celebrul cantec al lui Leonard Cohen.

Sondajul a fost realizat de PRS for Music, cu participarea a 1.700 de persoane.

Top 10 piese care-i fac pe barbati sa planga

1. Everybody Hurts - REM
2. Tears in Heaven - Eric Clapton
3. Hallelujah - Leonard Cohen
4. Nothing Compares 2 U - Sinead O'Connor
5. With or Without You - U2
6. Drugs Don't Work - The Verve
7. Candle In The Wind - Elton John
8. Streets of Philadelphia - Bruce Springsteen
9. Unchained Melody - Todd Duncan
10. Angels - Robbie Williams




Citeste mai multe despre   





















3318 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    jos palaria (Joi, 30 septembrie 2010, 21:42)

    info [anonim]

    Ceva care sa ne scoata din stresu zilelor,felicitari dl Navadaru.
  • +1 (1 vot)    
    Aveti dreptate, am plans... (Joi, 30 septembrie 2010, 22:50)

    Corect [anonim]

    ... si inca mai plang dupa banii care i-am dat la ultimul concert. Asa porcarie n-am vazut in viata mea.
    • 0 (0 voturi)    
      Enervant (Luni, 4 octombrie 2010, 11:32)

      spanac [utilizator] i-a raspuns lui Corect

      Cea mai enervanta melodie de la REM, Everybody hurts. Daca tot e sa aleg o melodie de la ei as alege Low.

      Nu gasesc The Cure - The Same Deep Water As You pe lista. Lista pentru melteni.
  • 0 (0 voturi)    
    prostii (Vineri, 1 octombrie 2010, 0:07)

    adsd [anonim]

    cum draq puteti alcatui o lista asa de idioata? acum sincer numai o singura piesa este de epoca dintre acestea si anume a lui Sinead O'connor. si daca ne gandim mai bine fiecare are o parere subiectiva. la alcatuirea unei liste ar trebui un vot nu parerea personala a lui dl Navadaru. pupici Nicole
    • +1 (1 vot)    
      Noi pupim, noi nu gindim (Vineri, 1 octombrie 2010, 2:43)

      Leon [anonim] i-a raspuns lui adsd

      Daca pe linga sa dati pupici, ati mai si citi stirile din cind in cind, ati fi constatat ca nu e lista personala a redactorului. Si daca ati avea si un pic de suflet, nu vi s-ar parea deplasat ca barbatii sint miscati de cintecul compus de un tata dupa moartea copilului sau de patru ani. Dar, in fine, gusturi...
      • +1 (1 vot)    
        ;) (Luni, 4 octombrie 2010, 9:32)

        eu [anonim] i-a raspuns lui Leon

        a vrut sa se semneze "adhd" dar probabil nu era atent! ;)
  • 0 (0 voturi)    
    Si baietii plang cateodata :P (Luni, 4 octombrie 2010, 15:03)

    Bogdan [anonim]

    Pai lista e incompleta... Si trupa Holograf ar trebui inclusa aici :P
  • 0 (0 voturi)