VIDEO Se pun în vanzare biletele pentru spectacolul de la Bucuresti al lui Roger Waters - The Wall 

de B.B.     HotNews.ro
Miercuri, 14 noiembrie 2012, 14:47 Life | Prin oraş

Schema zonei de concert
Foto: Emagic
​Biletele pentru spectacolul Roger Waters - The Wall de anul viitor se pun în vânzare de vineri pe www.MyTicket.ro, la preturi cuprinse între 135 și 950 de lei. Reprezentantii Emagic, organizatorii evenimentului în România, au precizat ca zidul ce va fi in backgroundul scenei si va fi daramat la finalul spectacolului va avea 150 de metri latime si 12 metri inaltime, fiind cea mai mare suprafata de proiectie din cadrul unui turneu mondial.

Preturi bilete
- Gazon B - 135 lei
- Gazon A - 180 lei
- Golden Ring - 280 lei
- Tribuna Premium - 595 lei
- Diamond seats - 950 lei

„Dupa ce am anuntat concertul de la Bucuresti, feedback-ul a fost incredibil, am fost realmente coplesiti de mesaje. Romanii au inceput sa devina consumatori de concerte mari, motiv pentru care facem tot posibilul sa aducem cele mai mari productii si in tara noastra. Intregul concept The Wall este absolut fenomenal, echipa care se ocupa de acest show colaborand de-a lungul timpului cu artisti precum U2, The Rolling Stones, Madonna sau Muse! Dincolo de muzica ce a consacrat Pink Floyd, trebuie sa ne asteptam la o adevarata experienta multi-dimensionala, la o scenografie iesita din comun, la vizualuri, efecte speciale si pirotehnice realizate cu ajutorul celor mai noi tehnologii”  a declarat Laura Coroianu, CEO Emagic. 

The Wall surprinde nu doar prin dimensiunile impresionante ale productiei, ci si prin doborarea unor recorduri de audienta, in cadrul turneului din America de Sud de anul acesta show-ul desfasurandu-se pe 15 stadioane cu un total de peste 750.000 de fani prezenti. O alta premiera din cadrul turneului precedent l-au reprezentat cele 9 concerte sold-out de pe stadionul River Plate din Buenos Aires, depasindu-se astfel recordul anterior de 5 show-uri consecutive sustinute cu casa inchisa, detinut de The Rolling Stones.

Turneul 'The Wall" va fi reluat in Europa in vara anului urmator, iar concertul de la Bucuresti va avea loc pe 28 august. in Piata Constitutiei.




Citeste mai multe despre   























4690 vizualizari

  • -1 (9 voturi)    
    what?? (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 15:28)

    Crazy Diamond [anonim]

    EU UN FAN PINKFLOYD DE 50 DE ANI ZIC:
    CARE "THE WALL" FRATILOR FARA SOUND-UL WRIGHT SI GILMOUR ???
    • +4 (8 voturi)    
      ? (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 15:42)

      marin [anonim] i-a raspuns lui Crazy Diamond

      înțeleg că vrei să fie și gilmour, cu toții ne dorim asta. dar cu wright ce-ai, frate? de unde să-l scoată? să ne cânte din ceruri?

      waters a fost creierul din spatele the wall, e logic ca el să facă proiectul ăsta.

      niciodată nu suntem mulțumiți, frate, niciodată :(
    • 0 (4 voturi)    
      Mare fan (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 15:42)

      Mofliu [utilizator] i-a raspuns lui Crazy Diamond

      Ce poti sa mai zici la un asa comentariu, eu zic sa stai mai bine acasa!
    • 0 (4 voturi)    
      corect (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 15:45)

      maledepecher [anonim] i-a raspuns lui Crazy Diamond

      iar eu, mai mult fan gilmour decat waters, nu pot decat sa-ti dau dreptate :)
    • +1 (3 voturi)    
      halal fan (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 16:47)

      gustav139 [anonim] i-a raspuns lui Crazy Diamond

      Te inteleg, la nivelul tau de cunoastere al inegalabilei trupe nu e de mirare ca faci trimitere la Wright, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace acolo unde e acum.
      Probabil ca si numele lui Roger Waters iti suna cam necunoscut. Ar trebui sa stii ca RW detine toate drepturile asupra The Wall iar montarea grandiosului The Wall din Berlin in 1990 reprezinta, si nu numai dupa parerea mea, concertul ultimei jumatati de secol.
      Fanule Crazy Diamond care esti fan, stii cumva cui ii este inchinata piesa "Shine on You, Crazy Diamond"?
      • 0 (2 voturi)    
        :D (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 18:31)

        noji [anonim] i-a raspuns lui gustav139

        Syd Barrett
        • 0 (2 voturi)    
          Waters (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 19:07)

          Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui noji

          Multumesc, noji, dar vroiam raspunsul de la cel autointitulat Crazy Diamond, as fi pus pariu pe un bilet la concert ca habar n-are.
          • +1 (1 vot)    
            raspuns (Joi, 15 noiembrie 2012, 8:25)

            Crazy Diamon [anonim] i-a raspuns lui Gustav666

            Gustav, normal ca stiam. Si?
            Intamplator am 50 de ani si iaca ascult PinkFloyd de la varsta de 15 ani.
  • +6 (6 voturi)    
    fain (Miercuri, 14 noiembrie 2012, 17:37)

    Stefan [anonim]

    ma bucur mult ca vine Waters si la noi. un prim concert cu adevarat MARE, peste scala unui ACDC, Stone sau DM de acum niste ani.

    sa speram si la un Dark side of the Moon facut de Gilmour?? :d
  • 0 (0 voturi)    
    aspecte (Joi, 15 noiembrie 2012, 8:22)

    Crazy Diamond [anonim]

    Ma copii nervosi:
    - Soundul de baza PF, cu care recunosti trupa din 1000, este dat de claviaturile Wright si ghitara Gilmour. De asta am zis ce am zis.
    - Waters, de acord, a avut niste conceptii speciale, versuri profunde, vocea misterioasa, ok. dar am un dinte contra lui ca in anii 80 a facut niste declaratii naspa la modul maniheist "Pink Floyd sunt doar eu, partenerii mei sunt nuli". Legat de asa declaratii - prin 1985 cand Waters l-a cautat pe Clapton ca sa scoata un album, Clapton a zis "Waters? Who the fuck is Waters?".
    • 0 (0 voturi)    
      ai o problemă (Joi, 15 noiembrie 2012, 10:21)

      marin [anonim] i-a raspuns lui Crazy Diamond

      stimate domn condescendent, nu zice nimeni și nu scrie niciunde că vine Pink Floyd să concerteze. vine Waters. cu un album pentru care el a făcut cele mai tari spectacole din istoria concertelor ever.

      dacă ai avea curiozitatea să vezi niște înregistrări din turneu ai vedea despre ce-i vorba. dar nu, tu-i dai cu sound-ul în sus și-n jos.

      noi știm că vine Waters, nu Pink Floyd. și ne bucurăm. ne-am bucura să vină și Gilmour lângă el, cum a făcut în Londra, dar suntem conștienți că e prea puțin posibil.

      dar cel mai și cel mai conștienți suntem că nu poate să vină Pink Floyd și nu poate să sune ca Pink Floyd. pentru că nu e Pink Floyd.

      dacă pe dumneata te orbește furia pentru niște amintiri de acum 30 de ani, să fii sănătos și să-ți trăiești frustrările în pace.
      • 0 (0 voturi)    
        marine: (Joi, 15 noiembrie 2012, 10:52)

        Crazy Diamond [anonim] i-a raspuns lui marin

        Corect Marine. Am uitat sa zic ca mie imi place Pink Floyd, nu Roger Waters.
        PS - Nu am nicio frustrare.
  • 0 (0 voturi)    
    surrogate band (Joi, 15 noiembrie 2012, 9:25)

    Crazy Diamond [anonim]

    Fara Gilmour si Wright parca-i exact ca in versurile The Wall - THE SURROGATE BAND.
    La fel a fost cu "vine Smokie in Romania". Care Smokie ? Ca nu era taman Chris Norman, omul care dadea sound-ul Smokie.
  • 0 (0 voturi)    
    Waters si politica (Joi, 15 noiembrie 2012, 10:57)

    Crazy Diamond [anonim]

    Waters si politica

    http://www.elitehosts.com/blog/roger-waters-pink-floyd-amazing-music-terrible-politics/
  • 0 (0 voturi)    
    iar se dau unii mari (Joi, 15 noiembrie 2012, 13:11)

    adib [anonim]

    Mda, vine un spectacol unic si s-au si gasit unii sa circoteze. Poate nu este foarte clar numele celui care presteaza: ROGER WATERS!!! Mda- omul a cintat acum 30 de ani intr-o trupa mare (atunci) PINK FLOYD cu care a scos un album intitulat "The Wall". Unii nu stiu, se pare, ca acel album a fost scris in totalitate (23 de piese) de catre Waters iar alte trei au fost colaborari (cu Gilmour si Ezrin), so...ce vreti pina la urma???
  • 0 (0 voturi)    
    Va certati degeaba (Joi, 15 noiembrie 2012, 14:01)

    SYD [anonim]

    Mai bine luati si ascultati: http://www.youtube.com/watch?v=ZRCRlp0uyAs
  • 0 (0 voturi)    
    despre asezarea in piata (Joi, 15 noiembrie 2012, 21:12)

    Ronnie [anonim]

    vad ca nu comenteaza nimeni de aparitia tribunelor exact in fata scenei

    si apoi credeam ca in piata nu avem gazon dar ma rog :D iar apare imparteala in trei caste dupa buget - iar aia de la Gazon B se vor uita pe ecrane sau la tribune ca sunt mai saraci
    • 0 (0 voturi)    
      ? (Duminică, 25 noiembrie 2012, 14:50)

      gogu_demagogu [utilizator] i-a raspuns lui Ronnie

      stimate domn, nu comentează nimeni pentru că am înțeles cu toții că "golden seats" nu înseamnă că-s tribune în fața scenei, ci că acolo va si o suprafață în care spectatorii vor sta pe scaune, scaune așezate la nivelul asfaltului, nu ridicate în tribune.