Metallica ar putea veni in Romania

de Alina Musatoiu     HotNews.ro
Luni, 3 martie 2008, 16:12 Life | Prin oraş

Concertele trupelor rock de renume par sa vina in avalansa in aceasta vara. Dupa confirmarea concertelor Iron Maiden, Manowar si Judas Priest, alti "grei" ai heavy metal-ului, Metallica, ar putea include Romania in turneul lor.

Site-ul metalfan.ro anunta evenimentul ca fiind unul sigur, insa nu se cunosc alte detalii precum locatia sau pretul biletelor. Conform sursei, contractul ar fi fost deja incheiat, iar concertul urmeaza sa aiba loc pe data de 26 iulie 2008.

Acesta nu ar fi prima data cand Metallica vine in Romania. Trupa a mai sustinut un concert in 1999, pe Stadionul National.

Ultimul material al trupei, "St. Anger", a fost lansat in 2003. In prezent, artistii lucreaza la un alt album a carui iesire pe piata se preconizeaza a fi la jumatatea lui 2008.

Urmareste piesa St. Anger de pe ultimul album al trupei Metallica






















2310 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Has beens (Luni, 3 martie 2008, 17:12)

    Me Again [anonim]

    Metallica nu mai e ce a fost. O spune un fan Metallica. St Anger a fost un dezastru.
  • 0 (0 voturi)    
    metallica (Luni, 3 martie 2008, 21:18)

    tavi_metallica [anonim]

    nu a fost chear un dezastru...au incercat sa-si schimbe felul...si eu cred ca au reusit...
  • 0 (0 voturi)    
    daaa (Luni, 3 martie 2008, 22:14)

    sonel [anonim]

    vine metallica, cum sa nu? dar la sofia nu la bucuresti. deja toti infima stirea.
  • 0 (0 voturi)    
    Enter the Sandman (Luni, 3 martie 2008, 23:39)

    bugsy [anonim]

    Pe 25 iulie, stadion levski, sofia. Concert confirmat
    Nu cred ca pe 26, a doua zi, ar fi la bucuresti.
  • 0 (0 voturi)    
    fun metallica (Marţi, 4 martie 2008, 16:42)

    andrei [anonim]

    ba frate nu mai e ce a fost da tot imi face placere sai ascult SO ROCK METALLICA
  • 0 (0 voturi)    
    Nu vine Metallica in Romania (Marţi, 4 martie 2008, 18:47)

    Alex [anonim]

    Site-ul oficial Metallica : http://www.metallica.com/page.asp?id=13367
  • 0 (0 voturi)    
    doar un zvon (Duminică, 16 martie 2008, 13:54)

    Petru [anonim]

    cum pot veni pe 26 iulie daca in aceeasi zi canta Lenny Kravitz? Nu vi se pare ciudat? Pe site-ul lor nu scrie nimic...inca nu se stie , dar e sigur ca informatia aceasta este falsa.

    Doar un zvon.
  • 0 (0 voturi)    
    metallicaaaaaaaaaaaaaaa (Joi, 3 aprilie 2008, 15:40)

    ratza [anonim]

    se pare ..ca oricine are gura poate vb...despre metallica ..doar un idiot poate spune nu mai e cea fost..metallica..este ..a fost si va fiiiiiiiiii..un phenomen..in rest ce-i drept..orice frusttrat are dreptul la pareri..bune sau rele..and nothing else matters...
  • 0 (0 voturi)    
    Confirmat ! (Vineri, 4 aprilie 2008, 10:22)

    Damage Inc. [anonim]

    23-iulie-2008 Stadionul Cotroceni ! Metallica rullllzzzzzz ! :)
  • 0 (0 voturi)    
    blabla (Marţi, 8 aprilie 2008, 20:29)

    MoldamiN [anonim]

    are dreptate anonimu din fata mea:D scrie chiar pe siteul oficial!!!de abia astept\m/