70.000 de fani sunt asteptati la cel mai mare festival rock din Romania

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Marţi, 7 aprilie 2009, 17:27 Life | Prin oraş

cel mai mare festival rock
Foto: bucharestrockarena.ro
Bucharest Rock Arena, cel mai mare festival rock din tara, va avea loc pe 30 si 31 mai, la km 15 de pe Autostrada Soarelui, informeaza organizatorii. Printre formatiile care vor canta se afla Celelalte Cuvinte, Vita de Vie, Altar, AB4, Grimus, The Pixels, The Moood, Persona, dar si doi artisti internationali, ale caror nume vor fi dezvaluite pe 15 aprilie.

Suprafata de aproximativ 200.000 m.p. a fost special aleasa pentru a fi usor accesibila atat bucurestenilor, cat si celor din afara Capitalei. Organizatorii vor pune la dispozitie spectatorilor curse directe de autobuz in datele de 30 si 31 mai, intre orele 14:00 – 02:00, la intervale de 5 minute, pe ruta Dristor  – Bucharest Rock Arena si retur.

Concertele se vor desfasura in fiecare zi in intervalul 18:00 – 24:00. Accesul in perimetrul de spectacol se va face in fiecare zi incepand cu ora 16:00. Accesul in camping va fi gratuit anul acesta si se poate face incepand cu 29 mai, pana pe 1 iunie.

Ziua I

18:00 - 19:20 - PERSONA, GRIMUS, THE PIXELS, THE MOOOD
19:40 - 20:15 - AB4
20:50 - 21:50 - VITA DE VIE
22:30 - 00:10 - ARTIST INTERNATIONAL (VA FI ANUNTAT OFICIAL PE 15.04.2009)


Ziua II

18:00 - 18:35 - ALTAR
19:00 - 20:00 - CELELATE CUVINTE
21:00 - 23:15 - ARTIST INTERNATIONAL (VA FI ANUNTAT OFICIAL PE 15.04.2009)

Biletele sunt disponibile in reteaua magazinelor Diverta din Bucuresti si din tara si pe www.ticketpoint.ro, la urmatoarele categorii de preturi, in functie de dispunerea fata de scena:

100 ron – zona C
200 ron – zona B
400 ron – zona A (langa scena)
800 ron - VIP

Pachetele VIP cuprind: accesul intr-o zona special amenajata, loc in tribuna, acces in perimetrul tuturor zonelor (A, B si C), acces la puncte de vanzare amplasate in zona VIP special amenajata, primirea la intrare a unui ecuson aniversar VIP si a unei bratari de acces permanent pe durata desfasurarii festivalului, precum si asigurarea unui loc de parcare in Parcarea VIP.

Biletele se pot achizitiona numai sub forma de abonament pentru ambele zile de festival (30 si 31 mai 2009). Accesul copiilor sub 6 ani este interzis.

Bucharest Rock Arena este organizat de PlayCool, cu sprijinul (in colaborare) cu One Event si se va organiza anual incepand cu aceasta editie.

Mai multe informatii pe site-ul oficial al evenimentului.

UPDATE

Tot pe site-ul evenimentului, fanii pot vota trupa/artistul pe care ar dori sa-l vada live la Bucharest Rock Arena 2009: Aerosmith, Guns'N'Roses, Pink Floyd, Red Hot Chilli Peppers, AC/DC, U2, Bon Jovi, Green Day, Muse, Queen.
 


Citeste mai multe despre   





















2246 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Pentru astai 70.000 de fani? (Marţi, 7 aprilie 2009, 17:43)

    haha [anonim]

    Cred ca baietii astia nu au ce face cu banii :))
    Guns N Roses oricum nu canta live, iar restu nu aduna 70.000... iar la ce preturi sunt... Doamne fereste :))
    Hai ca mai rad odata si gata :))
    • 0 (0 voturi)    
      pt haha IronMike si altii ca ei.. (Marţi, 14 aprilie 2009, 13:50)

      aki [anonim] i-a raspuns lui haha

      Daca nu va place nu veniti... mai ales daca vin artisti ca Guns`n`Roses la acest eveniment.. Dar pentru ca nu va place nu va da voua niciun drept sa fiti magari si sa stricati placerea celor care vor merge acolo... Depeche Mode vin si la Bucuresti tot in Mai si tot la 50 de euro biletul in zona A(ba chiar si mai putin).. si daca vin U2 sau Pink Floyd...pretul de 4 mil la zona A e mai mult decat rezonabil.. Daca nu stiti ce preturi se practica inafara..cautati pe site-uri.. Acesta nu e un festival doar pentru romani, aici vor veni si oameni din afara tarii care dau banii pe festivalurile de acest gen si care stiu sa se bucure de ele si sa aprecieze artistii care vin...
  • +1 (1 vot)    
    Fascinanta Romanie (Marţi, 7 aprilie 2009, 18:35)

    IronMike [anonim]

    numai la noi se poate intampla sa pui preturi destul de piperate la bilete si sa te apuci sa le vinzi fara sa spui cine canta in concert.
    auzi cica "artist international (va fi anuntat oficial pe .....)"
    incredibil!!!
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Marţi, 7 aprilie 2009, 19:42)

    dan [anonim]

    sunteti rautaciosi :))
  • +1 (1 vot)    
    ha (Miercuri, 8 aprilie 2009, 2:10)

    zarzache [utilizator]

    50 de euro depeche mode la roma "zona A" nu e ca sunt un fan depeche mode dar zic eu ca e mai mic pretzul la o calitate mai mare :)
  • 0 (0 voturi)    
    artist international.... (Miercuri, 8 aprilie 2009, 8:42)

    mac [anonim]

    Pai...si Angela Similea e artist international...:))
  • 0 (0 voturi)    
    Lol (Miercuri, 8 aprilie 2009, 9:48)

    RTT [anonim]

    Lol Lol Lol.. ori e o tentativa de spalare de bani, ori sunt inconstienti.. Nu cred ca va veni nimeni
  • 0 (0 voturi)    
    "cel mai mare festival rock din Romania" (Miercuri, 8 aprilie 2009, 10:48)

    Ghita [anonim]

    Cel mai mare festival rock din romania e Peninsula.
  • 0 (0 voturi)    
    ehee (Miercuri, 8 aprilie 2009, 12:16)

    MirceaA [anonim]

    acum vreo doi ani erau cam 400 de spectatori. Pacat, imi place rockul, dar nu in halul asta, cu japca la bani.
    • 0 (0 voturi)    
      Concert Gorefest (Miercuri, 8 aprilie 2009, 13:21)

      Bangyourbrain [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

      Veniti la Concertul Gorefest din Brasov de pe 25 Aprilie. O sa fie cel mai tare show metal din luna Aprilie si chiar cel mai tare eveniment death metal al anului 2009.
      Foarte multa lume din tara si din afara tarii si-a luat bilet.
      Le gasiti in reteaua eventim si mag. Germanos la pretul de 65 lei.
  • 0 (0 voturi)    
    AC/DC (Miercuri, 8 aprilie 2009, 12:41)

    Serj [anonim]

    Va fi AC/DC...
  • 0 (0 voturi)    
    ceva pute in danemarca...dar s-ar putea sa puta fr (Miercuri, 8 aprilie 2009, 12:46)

    adi [anonim]

    biletele alea au preturi mari pentru trupele anuntate. Insa, teoretic, votul care se da pe site-ul organizatorilor ar trebui sa insemne ca cel putin una dintre trupele enumerate va canta acolo. Daca nu, este o reclama de doi bani. Ar trebui sa fiu un mare snob sa imi iau abonament VIP ca sa vad AB4. De fapt, trupele astea ar trebuie sa fie foarte snoabe sa se considere VIP-uri.