VIDEO Angoleza Leila Lopes a fost incoronata Miss Univers 2011

de I.B.     HotNews.ro
Marţi, 13 septembrie 2011, 7:30 Life | Showbiz

Leila Lopes, incoronata Miss Universe 2011
Foto: Reuters
Cu parul prins intr-un coc sic si purtand o rochie stralucitoare, Leila Lopes, Miss Angola, a fost incoronata luni Miss Univers 2011 in finala din Sao Paulo.

"Acum va trebui sa munceasc din greu si voi incerca sa raman cu picioarele pe pamant", a spus cu lacrimi in ochi noua regina a frumusetii, potrivit AFP.

Cu sapte titluri castigate in ultimii zece ani, latino-americanii au fost din nou marii favoriti dar nu au reusit sa-si pastreze coroana si in Brazilia. Brazilianca Priscilla Machado a terminat pe locul 3, iar Goncalves Vanessa din Venezuela nu intrat nici macar intre cele zece finaliste.

Aspect din primele faze ale competitiei:



In costum de baie



Citeste mai multe despre   






















10204 vizualizari

  • +2 (10 voturi)    
    .... (Marţi, 13 septembrie 2011, 8:40)

    emy [anonim]

    am vazut tot concursul si juriul a fost corect...mirita din plin premiul
  • 0 (8 voturi)    
    Miss (Marţi, 13 septembrie 2011, 9:29)

    virgil [anonim]

    Cred ca au contat mai mult alte criterii decat frumusetea,....parerea mea la o sompla privire a fotografiei
    • -1 (7 voturi)    
      sunt de acord... (Marţi, 13 septembrie 2011, 9:51)

      me [anonim] i-a raspuns lui virgil

      oricum concursurile de miis univers pun accent pe alte lucruri decat frumusetea... + ca de multe ori, ca aproape orice sport, sunt si politizate
    • +3 (9 voturi)    
      Super (Marţi, 13 septembrie 2011, 10:22)

      madriano [anonim] i-a raspuns lui virgil

      Miss Angola e superba si merita pe deplin premiul. Nici o alta concurenta nu avea un zambet si un corp la fel de frumos. Bineinteles ca sunt si alte criterii, nu iese miss cea mai mare pitipoanca de pe acolo.
  • +1 (3 voturi)    
    ooo (Marţi, 13 septembrie 2011, 9:40)

    me [anonim]

    Frumoaselor!
  • -3 (11 voturi)    
    Corectitutine politica de doi bani (Marţi, 13 septembrie 2011, 9:41)

    Goldman [anonim]

    Corectitutinea politica strica orice activitate.
    Poate respectiva femeie este frumoasa in tara, intre cei de aceeasi culoare dar majoritatea albilor o considera urata.

    Deja concursurile nu mai sunt obiective, ele tin cont in cea mai mare masura de politica.
    Tema concursului nu mai conteaza, conteaza etnia si povestea induiosatoare cu care aceasta iese in lume.
    • -2 (8 voturi)    
      roman get beget... (Marţi, 13 septembrie 2011, 10:54)

      t_roxx [utilizator] i-a raspuns lui Goldman

      poate ca asta iti transmite un mesaj...ca dincolo de standardele occidentale de frumusete mai exista ceva, poate chiar mai frumos!
    • 0 (2 voturi)    
      pai (Marţi, 13 septembrie 2011, 16:17)

      anton [anonim] i-a raspuns lui Goldman

      pai albii nu sunt majoritari pe planeta asta omule...poate daca s-ar face un miss europa de est da, desi cred ca in cateva generatii si acolo ramanem in urma...dar repet: per total albii sunt o minoritate, asa ca nu vad de ce nu ne-am adapta criteriile de frumusete. si in orice fel te-ai uita la ea, fata asta e foarte frumoasa si stie sa inchege cateva cuvinte spre deosebire de exemplu de reprezentantele "albilor"...asa ca bravo juriului, au ales fata cea mai frumoasa si desteapta.