VIDEO Ivian Sarcos (Venezuela) este noua Miss World

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 6 noiembrie 2011, 21:25 Life | Showbiz

Ivian Sarcos
Foto: Reuters
Miss Venezuela, Ivian Sarcos, in varsta de 21 de ani, a castigat titlul de Miss World, in fata a peste o suta de concurente, in cadrul unei ceremonii care a avut loc la Londra si care a marcat a 60-a aniversare a competitiei, relateaza AFP.

Tanara femeie este licentiata in reusurse umane si lucreaza la o societate din domeniul audiovizualului. Pe locul doi s-a situat Miss Filipine, in timp ce Miss Porto Rico a ocupat locul trei.

La anuntul numelui sau, Ivian Sarcos, care era favorita caselor de pariuri britanice, si-a ascuns fata in maini.

Organizata intr-un centru de expozitii din Londra, ceremonia, punctata de acrobatii si muzica, a fost urmarita de aproximativ un miliard de telespectatori din 150 de tari, potrivit organizatorilor.

Pentru a 60-a aniversare, competitia Miss World a revenit la Londra, unde a fost creata in 1951 sub numele "concursul bikini".



Citeste mai multe despre   























6848 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    cum zici ca e tanara femeie? (Duminică, 6 noiembrie 2011, 21:30)

    DanHorea1307693823041 [anonim]

    laureata? adica a castigat un premiu? sau poate e licentiata, ceea ce inseamna cu totul altceva:)))
  • +7 (7 voturi)    
    crescatorie (Duminică, 6 noiembrie 2011, 21:35)

    cristian [anonim]

    normal,astia au crescatorie de missuri
  • +3 (3 voturi)    
    Miss Univers??? (Duminică, 6 noiembrie 2011, 21:52)

    lambda [utilizator]

    Poate Miss World.
    Despre Miss Univers ati scris in septembrie:
    http://life.hotnews.ro/stiri-showbiz-10111264-angoleza-leila-lopes-fost-incoronata-miss-univers.htm
    • +4 (4 voturi)    
      Da (Duminică, 6 noiembrie 2011, 22:16)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui lambda

      Saptamana viitoare urmeaza Miss Sistemul Solar, dupa care vine Miss Calea Lactee. Abia astept!
  • +2 (6 voturi)    
    Seamana cu Inna noastra:) (Duminică, 6 noiembrie 2011, 21:57)

    Ama [anonim]

    Si noi avem fete frumoase...
  • +7 (7 voturi)    
    Nu stiu cum se face (Luni, 7 noiembrie 2011, 8:35)

    black [anonim]

    dar pe mine nu m-au impresionat niciodata missurile astea, mi se pare mereu ca gasesc cel putin 10-15 gagici mai frumoase in cartier
    • +5 (5 voturi)    
      aprob... (Luni, 7 noiembrie 2011, 9:22)

      me [anonim] i-a raspuns lui black

      mai ales ca e atat de fals concursu ala... ceva de speriat...
      • +3 (3 voturi)    
        La cratita (Luni, 7 noiembrie 2011, 15:45)

        patrunjel [utilizator] i-a raspuns lui me

        Lasa-ti-ma sa ghicesc, si miss asta vrea sa militeze pentru pacea mondiala.

        La cratita maa :)