Mihaela Radulescu, tinta criticilor vedetelor tv, dupa comentariile anti gay. Teo: Nu o mai recunosc / Bendeac: Patriarhul Daniel te-ar primi cu bratele deschise in BOR

de A.R.     HotNews.ro
Miercuri, 8 aprilie 2015, 16:06 Life | Showbiz

Mihaela Radulescu
Foto: AGERPRES
​​Mihaela Radulescu a starnit reactii dure din partea unor vedete media, ca urmare a postarii de pe blogul sau referitoare la comunitatea gay. "Mihaela Radulescu jigneste niste oameni care nu au gresit cu nimic!", scrie Andreea Raicu pe blogul sau. ”Anormal”, Mihaela? Cine esti tu sa spui ce e normal si ce nu?", intreaba Bendeac pe Facebook.

"M-am revoltat şi mi s-a ridicat părul de bursuc pe ceafă. Am început să urlu, dar m-am uitat la Mircea Zara, care era mai calm aşa, şi el a zis că nu o recunoaşte. Nici eu nu o recunosc. Noi trei lucram împreună în 1994. Nu e ea! Cine ştie ce o mânca. Oare mi se pare mie că nu mai înţeleg nimic din tot ce se întâmplă", a spus Teo la emisiunea ei, citata de Click.ro.

Mihai Bendeac i-a adresat Mihaelei Radulescu o scrisoare deschisa pe Facebook in care o critica pentru mesajul sau.

”Anormal”, Mihaela? Cine esti tu sa spui ce e normal si ce nu? Coperta revistei in care te sarutai cu Daniela Nane era, de fapt, un semn de lupta a ta cu homosexualitatea, banuiesc. Era o coperta cu mesaj social.

Mai, Mihaela.. In industria asta a nostra, a showbiz-ului, sunt foarte multi gay. La machiaj, la par, la costume, in balet. Si pe afara. Ma rog... Nu importanti. Elton John, baiatul ala de era solist la Queen, ma rog... Nu ai vrea tu sa te retragi din acest mediu al anormalitatii? Cred ca Patriarhul Daniel te-ar primi cu bratele deschise in BOR. Ca le poti aduce imagine, bani..

In incheiere, iti reamintesc ce te-am rugat. Pune mana pe o carte si documenteaza-te despre aceste doua uriase descoperiri/intrebari: ”double slit experiment” si ”bosonul Higgs”. Apoi, hai sa mai vorbim despre ”anormalitate”. Intreaga scrisoare o puteti citi aici.

Si Andreea Raicu a scris pe blogul sau: “Recentele postari de pe contul de Facebook detinut de Mihaela Radulescu m-au intristat si socat in acelasi timp si m-au facut sa-mi aduc aminte de ea, asa cum am cunoscut-o eu. Incerc sa inteleg ce se intampla…

Mihaela Radulescu pe care o cunosc eu nu ar fi facut niciodata aceasta insiruire, nu ar fi pus semnul egal – asa cum reiese din postarea ei – intre un terorist si un gay!
E grav ca ea trateaza cu atata desconsiderare niste oameni, niste suflete, ca persista in acest comportament discretionar si nu realizeaza ca e dreptul fiecaruia sa aleaga cu cine isi imparte viata! Discriminarea pe motive de orientare sexuala e nedemna de orice om, indiferent daca e persoana publica sau nu! Pur si simplu nu poti ataca un om in functie de ceea ce el iubeste! (...)

Ceea ce mi-a mai dat un motiv in plus sa scriu acest text este mesajul pe care mi l-a trimis un bun prieten, membru al comunitatii LGBT.
“Ca <<anormal>> tin sa precizez ca ce m-a deranjat nu e ceea ce a spus, ci faptul ca ea nu intelege ce a spus si ce efect pot sa aiba cuvintele ei. Mesajul ei ca persoana publica ajunge peste tot si nu isi da seama cat de rau poate sa faca unor oameni, adolescenti care oricum au probleme cu ceea ce simt si au si nenorocul sa nu locuiasca intr-un oras mare!”

Exact asta e problema: Mihaela Radulescu jigneste niste oameni care nu au gresit cu nimic!“























6510 vizualizari

  • +4 (12 voturi)    
    Vrajeala (Miercuri, 8 aprilie 2015, 16:44)

    Stefan85 [utilizator]

    Duce lipsa de atentie, de bagare in seama, a mai reciclat-o ProTv cu emisiunea aia. Se vrea o polivalenta insa e inca una care isi da cu parerea despre orice si nimic.

    Asta e reteta sa apari in presa sa nu te uite lumea, cand evident alte unelte nu ai. Bagi o jignire/scandal la adresa cuiva care este in voga eventual un subiect tabu si scrie presa depre tine 1 luna de acum incolo. Manaca si ea o chifla mananca si presa una, toata lumea traieste fericita pana la adanci batraneti in afara de aia carora le e maxim de sila de toate "vedetele" de genul asta.
    • +2 (6 voturi)    
      ai dreptate dar (Joi, 9 aprilie 2015, 0:53)

      AnderT [utilizator] i-a raspuns lui Stefan85

      Gandirea ei este oglindeste originea, indeletnicirile trecute si prezente... ce poti sa ceri de la o fata care de la 15 ani face numai "show-uri" (alea mai profesionale au venit cam pe la 30 de ani circa) o fata care si-a "vandut" numai imaginea si care are o singura carte de vizita: corpul !!!

      E scurta la gandire si simpla in vorbe ca multe alte "doamne" de pe la noi... nu merita nici un loc in istoria televiziunii...

      Sunt indiferent la orice afirmatie pe care ea o poate face din simplul motiv ca refuza orice fel de confruntare, din frica evidenta (si nu e putin) ca e "goala"
  • -2 (24 voturi)    
    Normal (Miercuri, 8 aprilie 2015, 16:54)

    echidistantul_ [utilizator]

    Normalitatea va fi blamata in zilele din urma.
    Si acest comentariu va fi insotit de minusuri,
    Mai trist ca minusruile vin de la cei care au avut tata si mama. Ca daca erau de la copiii poponarilor nu era nici o problema.
    • +1 (15 voturi)    
      da (Miercuri, 8 aprilie 2015, 17:24)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui echidistantul_

      mai draga trolule sovietic, eu stiu ca asa e indicatia de la kgb sa aparati valorile traditionale, dar e doar ipocrizie din partea voastra, nu stiu sigur daca printre voi sint gay sau nu, desi macar un sergay sigur exista printre voi, dar perversi sinteti cu totii, asta e clar.
      Altfel, evident ca omul normal iar gay-ul e gay
  • +14 (18 voturi)    
    Nici cu BOR-ul n-ar sta bine (Miercuri, 8 aprilie 2015, 17:15)

    IancuJianu [utilizator]

    Una din porunci este: - Sa nu preacurvesti.
    Ori Raduleasca a prea-prea-preacurvit.
  • +2 (8 voturi)    
    ...HN... (Miercuri, 8 aprilie 2015, 17:25)

    ALTAN [utilizator]

    ...ati promovat totate personalitatile din toate domeniile de interes national... si... mai ramasese ac persoana nepromovata...
  • +5 (9 voturi)    
    Acum (Miercuri, 8 aprilie 2015, 18:05)

    RaduMischie [utilizator]

    De ce as da eu doua parale degerate pe ce spune Mihaela Radulescu despre homosexuali? Cu ce e mai importanta sau mai avizata parerea ei decat a mea, a unui alt cititor HN, a unei vedete sau a unei pseudo-vedete? E ea vreun sociolog, vreun doctor, etc, ca sa emita o parere cat de cat avizata?
    Este doar o chestie de scandal, care vinde si care o aduce iar si iar in prim plan pe madam Radulescu. Si apoi ajuta alte pseudo-vedete sa iasa din anonimat, dandu-si cu parerea si ele pe ce a spus Raduleasca.
    Daca maine ar iesi Raduleasca si ar zice ca e bine sa mananci c..t in fiecare zi ca iti ajuta la dieta, ar iesi o gramada si ar zice ca nu e bine, ca nu stiu ce. Poate unii ar zice ca e bine, ca au mancat si ei :) Ar fi exact ca azi, doar ca subiectul ar fi altfel.
    • +2 (8 voturi)    
      Vedete (Miercuri, 8 aprilie 2015, 21:29)

      Setalcott [utilizator] i-a raspuns lui RaduMischie

      Ce mi se pare mie trist e cate parale pune lumea pe ce spun despre subiect Mihai Bendeac, Teo, Andreea Raicu, Oprah Winfrey, Whoopi Goldberg, Ellen de Generes, Rachel Maddow, Lena Dunham, Emma Watson, Lady Gaga, etc., etc.
  • +6 (8 voturi)    
    ce (Miercuri, 8 aprilie 2015, 18:17)

    Gicu_007 [utilizator]

    treaba are Biblia cu chestia asta, nu stiu. Iar eu unul nu ma simt ca facand parte dintre animale. Tu te simti asa?
  • +8 (10 voturi)    
    s-a transformat... (Miercuri, 8 aprilie 2015, 18:48)

    Cetatean97513 [utilizator]

    ... intro "attention whore" !
  • +3 (9 voturi)    
    pai da bre... (Miercuri, 8 aprilie 2015, 18:54)

    Gicu_007 [utilizator]

    tre sa fii la "moda" ca altfel nu esti cool.
  • +2 (14 voturi)    
    Ce legatura au copii?? (Miercuri, 8 aprilie 2015, 19:34)

    Skipper1 [utilizator]

    Homosexualitatea e o deviatie si in natura. Daca ar fi "des" intalnita, ar disparea animalele.
    Pai hai sa renuntam la orice legi si sa traim ca animalele. Sa ne mancam puii, sa ne omoram intre noi si cel mai tare sa fecundeze cate femele poate, sa ne mancam partenerii dupa actul sexual, etc etc etc. Ca doar si astea se intampla in natura.

    Si spui ca altii sunt prosti...
    • 0 (8 voturi)    
      in (Joi, 9 aprilie 2015, 0:03)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

      natura numai femelele isi maninca partenerii dupa imperechere. Nici femeile nu fac exceptie, dar au mijloace mult mai subtile pentru asta.
      Altfel, comentariul matale e foarte bun si sint perfect de acord.
    • +2 (4 voturi)    
      Daca si cu parca (Joi, 9 aprilie 2015, 9:15)

      XXIstCentury [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

      Fiecare specie are un procentaj specific de homosexualitate (si care la unele e 0), care nu deviaza prea mult.
      Cele la care a existat un procentaj mai mare, au disparut deja. Pur si simplu, un anumit procent de oameni sunt homosexuali. Existenta acestei deviatii face parte din normalitatea speciei noastre, la fel ca si deviatia genialitatii.
      Nu e vorba de a renunta la orice reguli, ci doar la a le aplica egal, nu ca acum: tie iti dau dreptul sa faci un lucru, adica sa-ti alegi singur partenerul si sa recunosti public asta, si vecinului tau nu-i dau dreptul sa faca acelasi lucru, pentru ca nu-ti convine tie.
      In exemplul tau: legea nu spune ca tie ti-e interzis sa omori, dar vecinul tau are dreptul sa te omoare, daca face parte dintr-o majoritate care hotaraste ca nu-i place de tine. Spune ca nici tu nu ai acest drept, nici el nu-l are. E egala pentru ambii.
  • +3 (7 voturi)    
    Aparentele insala.. (Joi, 9 aprilie 2015, 0:11)

    utilizator1 [utilizator]

    Si chiar aveam impresia ca e femeie desteapta. Parea sa aiba curaj, se Afisa in tot felul de posturi, care mai de care mai ieșite din comun si părea sa nu-i pese de gura lumii. Când colo am aflat ca raduleasca nu este decât o fetița fricoasa care si-ar dori sa fie "normala" dar oricât ar încerca nu-i iese. Pentru ca se îmbracă strident, vorbește colorat si din când in când face câte o chestie vulgara. Acum măcar a devenit clar pentru toți cei care au câțiva neuroni ca Raduleasca e egala cu marlania, ipocrizia si dublul standard.
  • +5 (5 voturi)    
    vedete? (Joi, 9 aprilie 2015, 6:42)

    tepes [utilizator]

    Acum fara resentimente dar aceasta Teo in afara de a se schimonosi pe ecran si a-si da aere de vedeta (chiar ce a facut aceasta balena sa fie vedeta}Cit despre Bendeac sa fim seriosi,ranjetele lui de imitator rasuflat nu mai starnste decit zimbete fortate.Daca astia doi bulangii isi dau cu parerea despre o alta fosila obosita de exercitii cu maciuci avem filmul degradarii culturi romanesti decazuta la statut de susanea.