Cheloo de la Parazitii, condamnat la doi ani de inchisoare cu suspendare

de Catalin Stavri     HotNews.ro
Miercuri, 17 mai 2017, 18:50 Life | Showbiz

Cheloo
Foto: Facebook
Cheloo de la Parazitii a fost condamnat miercuri la doi ani de inchisoare cu suspendare, in dosarul in care era acuzat de procurorii DIICOT de trafic de droguri de risc.

"Prin s.p.nr.235/17.05.2017 condamna inculpatul Ion Stefan  Catalin la pedeapsa de 2 ani inchisoare si 180 zile amenda penala. Cu suspendare sub supraveghere stabilind termen de incercare de 4 ani", potrivit sentintei pronuntate de magistratii din Ploiesti.

Sentinta vine dupa ce Cheloo (Catalin Stefan Ion) incheiase un acord de recunoastere a vinovatiei, potrivit unor surse citate de news.ro.

Artistul declarase in fata procurorilor ca a oferit unor prieteni cannabis pe care il detinea pentru consum propriu, insa nu a vandut stupefiante.

In luna martie a anului trecut procurorii DIICOT Ploiesti au facut zece perchezitii in Bucuresti si in judetele Prahova si Ialomita, inclusiv la locuinta cantaretului Cheloo, intr-un dosar privind infractiuni de trafic de droguri.

Cheloo a fost dus la sediul DIICOT Ploiesti, fiind suspectat si de consum de stupefiante, dupa ce la casa sa de vacanta de langa Breaza procurorii au descoperit cateva grame de cannabis. Intrebat de jurnalisti daca are ceva sa isi reproseze, acesta a spus: "Multe!". De asemenea, intrebat cum se simte, Cheloo a raspuns: "Ca un lup intre oi".

Surse judiciare au declarat ca solistul trupei Parazitii i-ar fi dat gratuit cannabis, in cateva randuri, unui investigator sub acoperire si unui colaborator al procurorilor DIICOT. Alte peste 80 de persoane, intre care foarte multi adolescenti, au fost audiate in acest dosar.


Citeste mai multe despre   























8765 vizualizari

  • +28 (42 voturi)    
    Asa halal! (Miercuri, 17 mai 2017, 19:31)

    vio7 [utilizator]

    Sigur,ma,doi ani cu suspendare la fel ca Dracnea...sa va traga Cheloo cu toti 20cm ai lui...javrelor!!Mor tinerii pe strada in Ferentari,in Zabrauti la o azvarlitura de bat de Guvern,de Politie de ce vreti voi,cu droguri de mare risc in vena si nu se intreaba nimeni de unde le procura.Sigur,marea problema a societatii e rezolvata,a primit Cheloo condamnare pentru posesie de canabis...vax albina!De azi o ducem mai bine,bai,o sa fie lapte si miere la fel ca in parodia lui Toni Grecu de la Divertis,de anul asta de la UNITER.Bravos natiune!!Halal!
    • +18 (34 voturi)    
      pff (Miercuri, 17 mai 2017, 20:22)

      cvi [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      A luat 2.5 ani pentru ca a oferit un cui uneia care venise la o petrecere, la el acasa. Wtf?
      In jumatate din America e legal, in multe tari din Europa e la fel, legal. La noi fugaresc oamenii care fumeaza cu prietenii, la ei acasa?
      E aceeasi politie care il "pierde" pe Ghita de sub filaj!!!
    • -1 (19 voturi)    
      A fost un mesaj (Miercuri, 17 mai 2017, 21:05)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      Cheloo ai grija ce compui, ce canti
    • +2 (24 voturi)    
      saracule (Miercuri, 17 mai 2017, 21:11)

      Ragnar [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      Canabisul ar trebui legalizat.Pedeapsa este aberanta pentru o planta care trateaza sau previne zeci de boli printre care se regasesc cancerul.Stai in banca ta si pupa niste moaste.
    • +3 (5 voturi)    
      hahah (Joi, 18 mai 2017, 7:17)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui vio7

      pe ce lume traiesti stimabile ? aia din zabrauti baga in vena heroina de cea mai proasta calitate, probabil "indoita" cu huma de pe pereti si aspirina pisata. Despre ce vorbim, 3 grame de iarba pe care le-a fumat un grup de prieteni ? Mare captura ,ce sa zic, daca fumezi 3 cuie si mai dai si la prieteni inca 3, iei 2 ani de puscarie cu suspendare, daca furi un referendum national, iei la fel . Rade Olanda de noi, si toate statele alea din US care au legalizat cannabisul. Sigur, Cheloo a trafic droguri de mare risc: LSD, MDMA, etc si este un pericol social.

      hahahaha

      PS: nu am pus niciodata in gura un joint, dar am amici care o fac si n-a crapat niciunu'.
  • +2 (4 voturi)    
    Ma duare... (Miercuri, 17 mai 2017, 19:45)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    ... fix in suspendare!!!!

    "Dac-as fi pentru-o zi prim-sinistru ..."

    Ceeee...... vis frumooos....

    :)
  • -15 (29 voturi)    
    Un parazit! (Miercuri, 17 mai 2017, 20:08)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    Din toate punctele de vedere.
  • +12 (26 voturi)    
    În lumea civilizată... (Miercuri, 17 mai 2017, 21:05)

    Soarele [utilizator]

    ... canabis şi marijuana sunt tolerate sau de-a dreptul legale, ca să lase miliţia să se ocupe de probleme adevărate. Zic "miliţia" ca să se poată face o paralelă cu organizaţia română care se autointitulează poliţie.
  • +8 (20 voturi)    
    Iarba verde de acasa (Miercuri, 17 mai 2017, 21:41)

    Entitate [utilizator]

    Wow, marele pericol al omenirii a fost rezolvat. Sa va stea in gat lupa, bai care luati decizii de-astea
  • +6 (8 voturi)    
    O imensa pierdere de timp (Miercuri, 17 mai 2017, 23:14)

    OmulNou [utilizator]

    Bravo, l-ati prins pe "infractorul periculos" in timp ce avem hoti in tara care fura miliarde.

    De exemplu Dragnea, vrei sa-mi spui ca si-a facut palat din salariul de bugetar? Ala ataca democratia, se vrea dictator si ia 2 ani ca unul care paseaza o tigara cu cannabis?

    Incredibil de prost!
  • -7 (9 voturi)    
    exemplu de urmat (Joi, 18 mai 2017, 1:40)

    comehe [utilizator]

    cam astea sunt vedetele de la noi. Sa vedem cati oameni mai merg la iComedy sa fie jurizati de un condamnat.
    • +3 (3 voturi)    
      Bai curca... (Joi, 18 mai 2017, 16:37)

      vio7 [utilizator] i-a raspuns lui comehe

      Vor veni la Iumor concurenti sa fie jurizati de un condamnat penal tot atatia cati au venit in Teleorman sa voteze un condamnat penal sa fie deputat si nu doar atat presedintele Camerei Deputatilor.Asa ca ciocu' mic,lepra,nu stii nici jumatate din cat a uitat Cheloo in viata asta!