Actorul Heath Ledger a fost gasit mort la New York (Video)

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 23 ianuarie 2008, 10:06 Life | Showbiz

Actorul australian Heath Ledger a fost gasit mort in apartamentul sau din New York, cauza decesului dupa primele informatii fiind o supradoza de medicamente, transmite CNN. Nascut in 1979, Ledger a fost nominalizat la Oscar in urma cu doi ani pentru rolul din filmul Brokeback Mountain.

Potrivit politiei din New York, actorul a fost gasit dezbracat si inert, pe podeaua apartamentului sau, de catre o menajera.

"S-au gasit medicamente in apropierea sa", a declarat purtatorul de cuvant al NYPD, Paul Browne. Politia afirma ca Ledger avea pe langa el tuburi de Diazepam si Alprazolam, doua medicamente folosite impotriva anxietatii.

"Tragedia pare sa fi survenit din cauza unei supradoze, insa nu putem confirma acest lucru deocamdata", a afirmat Browne. Oficialii au afirmat ca nu s-a gasit niciun bilet sau vreo scrisoare care sa dovedeasca ca actorul s-ar fi sinucis.

Zeci de reporteri, fotografi sau simplii trecatori s-au strans in fata cladirii unde a fost gasit actorul, iar politia asigura securitatea in zona.

Se pare ca Heath era bolnav de pneumonie, iar alte surse sustin ca actorul era dependent de droguri. Cauza mortii va fi stabilita in cursul zilei de astazi, cand medicii legisti vor efectua autopsia cadavrului.

Ledger a fost marti gasit in jurul orei 15 si a fost declarat mort o jumatate de ora mai tarziu.

Vedetele de la Hollywood, precum Mel Gibson, Nicole Kidman sau Nicholas Cage, au transmis mesaje de condoleante familiei si si-au exprimat tristetea pentru moartea lui Ledger.

Heath Ledger s-a nascut in Perth (Australia), iar parintii l-au numit Heathcliff Andrew dupa numele personajului principal din romanul "La rascruce de vanturi", scris de Emily Bronte. El a inceput sa joace teatru inca de cand era copil.

Actorul este cunoscut mai ales pentru rolurile sale din "Brokeback Mountain" si "The Patriot".

Heath Ledger avea o fetita in varsta de doi ani, nascuta in urma relatiei sale cu actrita Michelle Williams.

Alaturi de Heath Ledger, alti actori au sfarsit tragic in floarea varstei:
  • James Dean, in 1955, la varsta de 24 de ani, in urma unui accident de masina
  • Brandon Lee, in 1993, la varsta de 28 de ani - impuscat accidental in timpul filmarilor pentru "The Crow"
  • River Phoenix, tot in 1993, cand avea 23 de ani - in urma unei supradoze de droguri.
Imagini cu actorul Heath Ledger

Heath Ledger interpretand melodia Can't take my eyes off of you, in filmul "Ten things I hate about you"
 























21707 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    incredibil.... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 10:46)

    S [anonim]

    Doamne!!!!!!!!!!!!!! nu pot sa cred!!!!! imi placea asa de mult baiatul asta....
  • +1 (1 vot)    
    Dumnezeu sa il odihneasca! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 10:55)

    Alex [anonim]

    a fost un actor exceptional...si care urma sa fie exceptional...
    i-am vazut ultimul film, I'm Not There, si iar m-a impresionat.
    astept cu sufletul la gura The Dark Knight de cand am aflat ca Nolan l-a distribuit in rolul Jokerului...

    o imensa pierdere pt a saptea arta.

    Dumnezeu sa aiba grija de sufletul lui!
  • +2 (2 voturi)    
    Tragic (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 11:21)

    Lavs [utilizator]

    Mare pacat si o pierdere importanta pentru lumea filmului. Un tanar actor profund si complet, ale carui performante din ultimele doua filme ("The dark knight", interpretandu-l pe the Joker si "I'm not there", in rolul unuia dintre alter ego-urile lui Bob Dylan) au fost pozitiv apreciate de criticii de film si i-au confirmat talentul deosebit. Sa se odihneasca in pace...
  • +2 (2 voturi)    
    nu pot sa cred!! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 11:29)

    hash [anonim]

    O pierdere extraordinara ! Era un actor cu atata carisma ! Atat talent, naturalete, cum rar intalnesti. Fiecare rol i se potrivea, si pentru asta trebuie mult talent si munca. M-au fermecat in special "10 things I hate about you" si "A Knight's tale" .. O cariera intrerupta prea devreme, prea de timpuriu .. James Dean al secolului nostru. Dormi in pace, te plangem, ne-ai daruit multe clipe fericite!
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 11:49)

    sorin [anonim]

    Eu unul cred c-a trait prea putin. Un asemenea talent n-a avut timpul necesar sa se desfasoare. Fiecare rol in care am apucat sa-l vad a fost jucat aproape de perfectiune. Un actor de exceptie, care a trait putin, a facut totul la maxima intensitate, a murit tanar si celebru ! TOT RESPECTUL MEU !
  • 0 (0 voturi)    
    mare pacat (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 12:08)

    George [anonim]

    am ramas socat cand am auzit...Heath parea atat de stapan....ahh.. si de abia am vazut Lords of Dogtown in care face cred unul din cele mai bune roluri ale carierei sale. Ganduri bune pentru el! SA fi fericit acolo sus Heath!!
  • 0 (0 voturi)    
    Mare pierdere (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 12:39)

    Partizanu' [anonim]

    Figura lui era unica, expresiva. era atat de autentic! mare pierdere!
  • 0 (0 voturi)    
    o doamne (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 13:25)

    alexa [anonim]

    dumnezeu sa il odihneasca!a fost un actor exceptional,inca nu imi vine sa cred ca a murit....ia-m vazut toate filmele,juca foarte bine.....prea multe cuvinte....odihneasca-se in pace
  • -6 (6 voturi)    
    Dumnezeu a facut dreptate !!! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 13:43)

    anonim [anonim]

    Dumnezeu nu sa lasa niciodata batjocorit, cum cred unii.

    credea ca daca a pus umarul la promovarea homosexualilor va putea sa o duca mult cu defaimarea lui Dumnezeu...

    www.wdjd.ro
    • 0 (0 voturi)    
      ce prost! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 13:53)

      elam [anonim] i-a raspuns lui anonim

      doamne ce cretin esti. crezi ca Dumnezeul ala al tau iti va putea vreodata ierta ignoranta si impertinenta de a te considera fiinta umana? esti o bruta cretina si dumnezeirea te va judeca cretinule.
      • -1 (1 vot)    
        catre elam! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:47)

        t [anonim] i-a raspuns lui elam

        prietene,

        nu e normal sa te bucuri de necazurile, durerilor si patimile altora. dar totusi avem discernamant, care ne spune ca in cazuri ca acesta al lui heath (daca se va dovedi ca a murit intr adevar de o.d.), nu stiu cata odihna poate avea el dincolo...si nu i dorim raul, dar nici nu putem spune cu siguranta ca "acolo sus lui ii va fi bine...". dar iti inteleg supararea legata de lipsa de sensibilitatea a "talibanilor" crestini...
    • 0 (0 voturi)    
      scoate-ti capul din c*r (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:45)

      lorean [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      Pentru ignorantul de mai sus de mai sus: deschide ochii bine, casca urechile si inchide gura. Ai putea sa intelegi ceva din ce e in jurul tau. (De morti nu mai de bine)
      • 0 (0 voturi)    
        H. Ledger (Marţi, 29 ianuarie 2008, 23:35)

        mark twain [anonim] i-a raspuns lui lorean

        Bai maimutoilor, nu va este rusine chiar deloc? Va dati in stamba ca babele, postand comentarii ce vreti sa para venite de la niste persoane elevate, despre un individ mort. Ca actor jos palaria dar, ca om ? Esentialul va scapa doamnelor si domnilor. Era ( ca multi alti indivizi cu bani ) un drogat. Credea ca pe el, acest flagel nu-l va afecta. Eroare fatala dragii mei, dar drogurile nu selecteaza. Iar "lorean" sa ne spuna ce intelege din ce e in jurul sau. Toti cei care compatimiti pe cineva care a murit din cauza drogurilor, inseamna ca sunteti la fel ca ei. Daca e democratie(ce tampenie), aveti impresia ca trebuie sa fiti toleranti cu ei. Din prea multa toleranta inteleasa gresit se ajunge la astfel de situatii.
        Si cine ajunge asa e un idiot, indiferent de statutul sau social, iar cine ma va "dojeni" inseamna ca nu a inteles nimic si e un bou.
        • 0 (0 voturi)    
          ba baiatule (Duminică, 10 februarie 2008, 23:10)

          maddog [anonim] i-a raspuns lui mark twain

          ba baiatule bagatzi mintzile in cap ...nu mai critica oameni de genul asta ...nu o sa potzi in toata viata ta sa faci ce a facut asta in 28 de ani ...era un foartea bun actor si asta e tot ce conteaza ...Dumnezeu sa il odihneasca in pace !!!
          • 0 (0 voturi)    
            mai bine taci si lasi impresia k esty prost (Joi, 21 februarie 2008, 17:12)

            anonim [anonim] i-a raspuns lui maddog

            ...decat sa vorbesti si sa elimini orice dubiu...nu kred k e cazu sa comentezi u viata lui heath ledger...nici makar nu esty informat cum trebe...nu era un drogat si a murit din cauza amestecului fatal de substante din medicamente si in plus si dak ar fi fost nu e treaba ta si e cazul sa il lasatzi sa se odihneask in pace, nu sa isi de a toti ignorantzii ku parerea knd nici makar nu au avut ideea c fel de persoana e.
    • 0 (0 voturi)    
      ce gandire inapoiata ai (Luni, 28 ianuarie 2008, 4:49)

      cristina [anonim] i-a raspuns lui anonim

      frumosule traim in secolul 21 si trebuie sa te obisnuiesti si sa-i accepti pe homosexuali.traisc intr-o tara unde unde sunt o multime declarati deja.am o multime de prieteni si sunt niste persoane minunate.nu ii sutin pt. ca sunt femeie.dar asta este.
      nu ai nici un drept sa patezi memoria acestui actor minunat care ne-a incantat cu gingasia pe atatea persoane.tu ai reusit sa faci asta.
      hai sa lasam invidia la o parte si sa ne vedem de treaba noastra.
  • 0 (0 voturi)    
    Pacat ! (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 13:53)

    mircea [anonim]

    Dumnezeu Sa-l Odihneasca.

    Ma intreb ce poate determina un om sa ajunga la astfel de excese care sa ii fie fatale. Ai tot ce iti trebuie pentru a duce o viata lipsita de griji si cu toate acestea... nu pot intelege.
  • 0 (0 voturi)    
    Mare pacat (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 14:10)

    furnicul [anonim]

    Un boboc care abia incepea sa infloreasca.
    Dumnezeu sa-l odihneasca.
  • 0 (0 voturi)    
    mare pacat (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 14:37)

    heath [anonim]

    Eu m-asteptam de la un an la altul sa-l vad cu Oscarul.... mare pacat
  • 0 (0 voturi)    
    oau (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:06)

    adrian [anonim]

    incredibil!
    Eram socat si aveam un gust amar pentru tanarul actor care, intradevar , avea un mare potential si un anumit tip de naturalete...................
    dar anonimul asta de mai sus, cu acel comentariu ma lasat masca .......... I am speechless. Nu stiu daca sa simt dezgust sau mila pentru individ.
    INCREDIBIL!!!
  • 0 (0 voturi)    
    ......... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:35)

    andreea [anonim]

    nu pot sa cred....era un actor incredibil de talentat...nu pot sa imi revin din soc...ma ia plansul...si nu pot sa cred...
  • 0 (0 voturi)    
    socat (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:38)

    sebi [anonim]

    am ramas socat cand am auzit, desi ziarele ne-o prezinta pe britney sinucigasa usa no. 1, iata ca altii au probleme mult mai grave si nu se dau in spectacol;
    legat de postarea anonimului, bine ca traiesti!
  • 0 (0 voturi)    
    Mare pacat... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:43)

    lorean [utilizator]

    Pacat, chiar imi placea de baiatul asta, a fost un mare actor, foarte talentat. Toate filmele in care l-am vazut a jucat excelent. Mare pacat...
    Dumnezeu sa-l ierte!
  • 0 (0 voturi)    
    sad but true (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 15:49)

    maky_mik [anonim]

    inca o victima a drogurilor....
  • 0 (0 voturi)    
    de ce?:(( (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:05)

    anku [anonim]

    il adoram pe heath.un mare actor.extrem de natural si carismatic.nu-mi revin din soc.stiu ca am plans o groaza cand am vazut 'the patriot'....e incredibil...de ce heath?:((

    mi-e greu sa cred.refuz.
  • 0 (0 voturi)    
    atat de trist... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:22)

    dudu [anonim]

    Acum cateva zile mi-a murit un prieten din cauza drogurilor, avea 26 de ani..Azi am citit despre baiatul asta. Imi este foarte rau. Traim in asa o lume oribila.
    Dumnezeu sa-i odihneasca.
  • 0 (0 voturi)    
    trist (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:46)

    dragos [anonim]

    dumnezeu sa il odihneasca in pace,a fost un actor bun si cred ca si un om bun,chiar m-a intristat enorm cand am auzit ca a murit si nu pot intelege ce l-a impins sa faca asta,pt ca nu cred ca a fost un accident,trebuie sa iei multe somnifere ca,sa te omoare...dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca in pace....pacat,mare pacat
  • 0 (0 voturi)    
    :(( (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:48)

    Diana [anonim]

    a fost un actor exceptional..un adevarat talent...inca nu pot sa cred...nu pot sa cred ca a murit!
  • 0 (0 voturi)    
    :(( (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 16:48)

    Diana [anonim]

    a fost un actor exceptional..un adevarat talent...inca nu pot sa cred...nu pot sa cred ca a murit!
  • 0 (0 voturi)    
    Nu o duce prea bine emotional (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 18:03)

    Jokeru [anonim]

    Se pare ca omu era zdruncinat de mai mult chestii, divortz, singur prin NYC (poate fi destul de periculos daca ai probleme majore) si poate chiar ultimul rol jucat, Jokeru, din cauza caruia a declarat ca nu putea sa doarma.

    Pacat, omu avea un potential fantastic.
  • 0 (0 voturi)    
    A trait cu o energie fantastica, pe muchie... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 19:54)

    Melpomene [anonim]

    ...si a alunecat dincolo, lasand intreaga lume inmarmurita. Pentru un actor, nici ca se putea o iesire din scena mai spectaculoasa...
    Jack Nicholson, care a jucat acelasi rol, The Joker, in 1989, spune ca l-a avertizat: http://www.dailymail.co.uk/pages/live/articles/showbiz/showbiznews.html?in_article_id=509875&in_page_id=1773
    Un om si un actor deosebit, cu un suflet bun ca painea calda (vezi rolul din Four Feathers), dar care nu a facut fata energiilor unui rol mult prea negativ pentru el. Plus dependenta de heroina, de la care i s-a dus casnicia de rapa (ideea e ca el si fosta sotie, Michelle Williams, se iubeau in continuare, insa dependenta lui de heroina i-a indepartat).
    Acum, tot ce putem face e sa ne rugam pentru sufletul lui si ... sa mai privim, cu nostalgie, filmele sale cele mai frumoase: Four Feathers, 10 things i hate about you, Casanova, Brothers Grimm...
    Atentie, scenariile de la Hollywood pot distuge vieti!
  • 0 (0 voturi)    
    nu cred (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 20:35)

    Andrei [anonim]

    nu pot sa cred. am fost socat. mi-au trebuit clipe bune sa realizez ca a murit si nu mai este printre noi. promitea foarte mult. era la inceputurile lui ca vedeta de nivel inalt. un actor foarte bun
  • 0 (0 voturi)    
    :(((( incredibil:(( (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 21:33)

    yutzu... [anonim]

    ..... :(( o imensa pierdere pentru aceasta lume... :((



    Dumnezeu sa`l odihneasca in pace!! :(
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 21:48)

    giRl [anonim]

    nu mi se pare real...heath era un ator adevarat...cu multe de oferit...filmele lui sunt foarte bune...shi filmul kre se va lansa in vara..ultimul lui rol...dar cel mai bun..a plecat prea devreme dintre noi,dar asha e viatza,prea nedreapta...R.I.P.heath...we will miss u!
  • 0 (0 voturi)    
    ceva e in neregula cu lumea asta..... (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 22:07)

    Alex D [anonim]

    E ceva in neregula daca Dumnezeu ne vaduveste de un asemenea om printre noi. Mi-a placut tot la el: de la voce, pana la mimica, la ce lasa sa se "citeasca printre randuri". A adus lumina si bucurie in sufletul meu si ma simt mandru ca l-am vazut jucand. Sunt foarte trist pentru ca nu mai este printre noi. Am colegi de servici care se simt la fel de .....singuri ....la fel de vaduviti. NU cred ca e drept. NU cred ca merita soarta asta.
    Pe de alta parte....observ un comentariu mai sus si stau si ma intreb: de ce acestui om i s-a luat sansa de a ne bucura, si exemplarul presupus umanoid si dovedit a fi lipsit de creier care a postat mai sus traieste?!?!? Cu ce imi va bucura lipsa unuia sau prezenta celuilalt ramas printre noi viata!?!?
    Inconjurati de atat de multa mizerie...nu imi ramane decat sa plang pentru ca am pierdut ceva ce putea sa ajunga pe culmi si sa plang pentru ca raman intre noi IDIOTII.
    Daca exista o ratiune superioara in toate acestea....sper ca la un moment dat sa o pricep.
    Imi pare rau...parca nu ma pot opri din revolta pe care o simt. In fine...ma duc sa dorm...cu durere in suflet.
    • 0 (0 voturi)    
      Stimate Alex D (Duminică, 28 august 2011, 2:08)

      Gigi Oprea [anonim] i-a raspuns lui Alex D

      Au trecut mai bine de trei ani de la moartea lui Heath Ledger, un actor admirabil al carui rol pe Pamant a fost - indraznesc eu sa spun - acela de a da o definitie completa verbului A IUBI.
      Am citit toate comentariile si aprecierile laudative la adresa marelui actor si va respect pentru asta pe toti. Comentariile rautacioase nu trebuie bagate in seama, acei oameni nu exista de fapt deci va rog, ignorati-i.
      Am citit si printre randurile voastre si tocmai de aceea va spun eu, un heterosexual, casatorit, cu doi copii ca IUBIREA E IUBIRE. Asta ne-a lasat pentru totdeauna ca definitie suprema Heath Ledger, mai presus decat toate rolurile sale cu adevarat admirabile.
      Nu am inteles unele stari sufletesti, unele sentimente pentru ca nu aveam cum pana cand, absolut intamplator pe un DVD dat de iubita lui, fiului meu, am vazut Brokebeak Mountain. Atunci am inteles, asemeni voua, ca IUBIREA E IUBIRE.
      Poate, ca un tribut adus acestui adevar, el a trebuit sa plece pentru a ramane deasupra tuturor celor care pun mai repede mana pe piatra decat pe propriul lor suflet.
      Povestea fimului s-a continuat in realitate, firul ei s-a implinit, printr-o inversiune a sortii pentru ca in film, personajul lui supravietuia si ducea povara unei iubiri unice intr-o lume care nu putea intelege nimic.
      Lumea aceasta s-a luminat acum si poate crede in adevarul curat al sufletului, pentru ca el a platit cu viata acest adevar pe care a avut harul de a-l interpreta admirabil.
      Va doresc tuturor sa fiti mai buni cu cei din jurul vostru, sa incercati sa-i intelegeti inainte de a-i lovi si, daca nu-i puteti intelege, nu-i judecati !
      Un weekend placut tuturor !!!
  • 0 (0 voturi)    
    D-zeu sa il odihneasca in pace (Miercuri, 23 ianuarie 2008, 23:04)

    monica [anonim]

    vai ce rau imi pare....:(:(:(:(
  • 0 (0 voturi)    
    oau... (Joi, 24 ianuarie 2008, 13:13)

    eu [anonim]

    mama mia. nu-mi vine sa cred. e socant. atat de tanar, talentat....super dragutz. sunt socata. dumnezeu sa-l odihneasca in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    groaznic!!!! (Joi, 24 ianuarie 2008, 19:22)

    oana [anonim]

    nu pot sa cred atat de frumos,talentat nu am cuvinte..imi pare rau avea toata viata inainte..mai avea multe de spus in lumea filmului..Dumnezeu sa l odihneasca in pace..
  • 0 (0 voturi)    
    r.i.p. (Vineri, 25 ianuarie 2008, 10:29)

    cerimi [anonim]

    pacat... imi placeau foarte mult filmele cu el... abia acum uitandu-ma mai atent la interviurile si emisiunile cu el realizez ca avea un comportament straniu... pacat ca si-a facut-o cu mainile lui...
    Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
  • 0 (0 voturi)    
    imi pare foarte rau (Vineri, 25 ianuarie 2008, 11:02)

    andrei [anonim]

    nu pot sa cred cele vazute...Heath a inceput sa-mi fie unul dintre cei mai preferati actori...pacat ...nu am cuvinte...nu am sa uit niciodata rolul sau jucat in Brokeback Mountain
    Odihneste-te in pace Heath...
  • 0 (0 voturi)    
    :-< (Vineri, 25 ianuarie 2008, 16:30)

    SabbynutzZa [anonim]

    Cea mai tragica veste :(( era actorul meu preferat :-<
    si s-a dus :-J :-<:((
    Imi pare rau de el :(
    Ce fac drogurile din oameni ...
    Dumnezeu sa-l odihneasca :((
  • 0 (0 voturi)    
    pffff....cat de trist (Vineri, 25 ianuarie 2008, 19:13)

    trancer [anonim]

    Nu-mi vine sa cred.....era actorul meu preferat.....Cassanova, A knight's tale...soooper actor...Abia incepea soooper-cariera lui......chiar m-am intristat rau cand am aflat ...Dumnezeu sa-l odihneasca:-<
  • 0 (0 voturi)    
    Tragic (Vineri, 25 ianuarie 2008, 19:27)

    andreea [anonim]

    O adevarat atragedie!O mare pierdere pentru lumea filmului cat si pentru omenire.Pur si simplu nu pot accepta ideea ca Heath a murit.L-am urmarit inca de la inceputul carierei lui si m-a fermecat fiecare interpretare a sa.Este uimitor cat suflet punea in interpretarea fiecarui rol.Ochii lui atat de expresivi erau ca o poarta deschisa spre sufletul sau,iar zambetul sau era de-a dreptul fascinant.Heath va ramane cu siguranta in memoria tuturor drept un actoe extrem de talentat si de natural.Sper sa fii fericit acolo unde esti acum...iti multumim pentru tot ceea ce ne-ai oferit!Odihneste-te in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    nici acum nu imi vine sa cred.... (Vineri, 25 ianuarie 2008, 21:30)

    iuliana [anonim]

    ma deprim rau cand vad ca mor pers atat de tinere...D-zeu sa il odihneasca in pace .....
    Nu cred ca era vb de droguri ,poate de o supradoza ceva dar nu droguri..nu parea genul..pacat era un real talent:(( dupa parerea mea trebuia sa ia el oscarul in 2005 pt ca din pacate nu a mai trait sa isi arate ca merita unul:((
  • 0 (0 voturi)    
    O STEA A CAZUT (Vineri, 25 ianuarie 2008, 22:17)

    nebunatyca [anonim]

    Nu imi vine a crede ca una din cele mai mari stele au cazut de pe cerul plin de stele.Condoleanta familiei,rudelor si prietenilor sin partea mea.Una din rolurile sale din filmul Cassanova mia placut cel mai mult,dar ce putem sa facem cand cade cate o stea??//D-zeu sa il odihneasca in pace .....
  • 0 (0 voturi)    
    moarte (Sâmbătă, 26 ianuarie 2008, 0:03)

    ramona [anonim]

    cum ai putut sa ne faci asta noua fanilor tai noi te iubeam iar tie nu tia pasat de familia ta dar de noi fanii tai....:((:((dumnezeu sa te odihmeasca in pace si fie ca sufletul tau sa gaseasca calea catre lumina.....:((:((:((TE IUBIM
  • 0 (0 voturi)    
    un inger s-a ridicat la ceruri (Luni, 28 ianuarie 2008, 5:11)

    cristina [anonim]

    imi amintesc cand am vazut pt. prima data un film cu el ,cautam in generic cum se numea actorul acela atat de simpatic si gingas ....era heath ledger.sincera sa fiu acum am invatat sa-i scriu numele.asta ma importa mai putin.a fost un actor care mi-a implut sufletul cu gingasia lui.nu mi-am exteriorizat prea mult admiratia fata de el.ii cautam filmele si le vedeam si nu ma saturam de carisma lui.nu pot sa spun ca era f. frumos da avea ceva ce ma fermeca.avea un loc in sufletul meu.cand am auzit teribila veste am inceput sa plang si nimeni nu ma intelege.nu pot sa-mi revin,nu pot sa cred ca o persoana care m-a facut sa rad ,sa plang,sa surad,sa tresar privind filmele lui nu mai exista.era mult prea tanar.avem aceeasi varsta si credeam ca ma va mai fascina mult timp de acum inainte.dar nu a fost sa fie .pacat.am sa-mi cumpar toate filmele lui .nu-l voi uita niciodata.a murit dar nu si in sufletul meu.citind stirile de dupa moarte lui nu-mi vine sa cred ca a avut atatea persoane care il admirau.ma bucur.
    dumnezeu sa te odihnesca in pace inger carismatic,sunt o persoana f. vesela dar nu-mi pot reveni.
    toata lumea e socata sa ma vada asa,
    va pup
  • 0 (0 voturi)    
    chiar nu-mi vine sa cred!????????????? (Marţi, 29 ianuarie 2008, 13:58)

    alexei [anonim]

    Sa-i fie tarina usoara era un actor minunat...chiar ieri vazusem un film cu el!imi pare rau...
  • 0 (0 voturi)    
    roc? (Marţi, 29 ianuarie 2008, 23:10)

    zoogie [anonim]

    daca nu a jucat in ceva regizat de sergiu nicolaescu a trait degeaba
  • 0 (0 voturi)    
    :| (Sâmbătă, 9 februarie 2008, 22:11)

    SecondhandK [anonim]

    nu mi-a venit sa cred. sa se odihneasca in pace.
    mai ales dupa rolul din Candy stiu ca nu-l voi uita niciodata ...
  • 0 (0 voturi)    
    Dragul nostru Casanova... (Miercuri, 27 februarie 2008, 2:43)

    alina [anonim]

    Este o bucurie imensa at cind, in aceasta lume plina de superficial, prejudecati si judecatori, "cuceritori" de doi lei, se mai "pierde" o personalitate ca Heath Ledger.Cine stie sa aprecieze ceea ce inseamna cu adevarat frumsetea masculina, cine stie sa priveasca intr-adevar un barbat, este imposibi sa nu fi fost sedus de privire lui atit de vie si vulnerabila uneori, de zimbetul lui absolut fascinant sau de felul in care cucerea el femeile...
    Prin rolurile lui,de cele mai multe ori ne-a dat speranta..ca iubirea inca mai exista in fiecare din noi,undeva acolo si doar asteapta sa fie descoperita,sa se manifeste.
    Acolo unde esti, sper ca ti-ai gasit linistea,dragul nostru Casanova!
  • 0 (0 voturi)    
    Nici acum nu pot sa cred!!! (Sâmbătă, 1 martie 2008, 4:17)

    Draca [anonim]

    A fost perfect in filmul ''A knight's tale'' si nu numai!!!
    Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace!
  • 0 (0 voturi)    
    ;)) (Duminică, 9 martie 2008, 11:50)

    ion [anonim]

    treburi din astea n'o mai facut....
  • 0 (0 voturi)    
    "( (Vineri, 14 martie 2008, 2:52)

    bamse [anonim]

    doamne numi vine sa cred ma socat cumplit ... ma uitam la casanova pe hbo cand am dat pe stiri si am aflat vestea ... sunt socat si toate lacrimile din lume nu pot reda ce insemna pentru multi din noi ... sa-i fie tarana usoara... noapte buna pentru eternitate
  • 0 (0 voturi)    
    Moartea lui a fost o lovitura pentru mine (Vineri, 25 aprilie 2008, 21:38)

    Ana [anonim]

    Moartea lui a fost ca o lovitura incredibila pentru mine.Em vazut Batman,Casanova, iar acum urmaresc pe canalul TVR2 serialul Roar:Legenda lui Conor, tot cu el.Este la 09:10 si 18:50.Si acolo arata foarte bine.Cine imi poate trimite imagini cu el, va rog, contactatima la id-ul meu me_anutza97.

    Va multumesc!
  • 0 (0 voturi)    
    D-zeu sa-l odihneasca in pace ! (Joi, 15 mai 2008, 13:51)

    corina [anonim]

    Acum am aflat si nu mi vine sa cred.:(
  • 0 (0 voturi)    
    pierdere mare (Duminică, 1 iunie 2008, 16:44)

    kissdulcic [anonim]

    Acest actoea stiut sa interpreteze dificilul ,raminind el insushi !Chiar putem sa spunem ca fiecare rol ise potrivea!Chiar putem spune ca a fost shi o persoana cu date foarte bune!a fost un barbat excceptional de frumos cit la infatisare atit shi la suflet!Nu vreau sa cred ca sa sinucis!domnul sal tie in pace
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Miercuri, 6 august 2008, 14:57)

    mihai [anonim]

    le da Dumnezeu faima si avere si ei ce fac se drogheaza si se omoara.
  • 0 (0 voturi)    
    ne va lipsi... (Joi, 16 aprilie 2009, 16:08)

    andreea [anonim]

    am plans mult cand am auzit si plang si acum de fiecare data can urmaresc filmele acestuia ,eram ,sunt,si voi continua sa fiu o mare fana,inca nu-mi vine sa cred ca nu mai este.heath a fost un model de urmat si va continua sa fie ....R.I.P(REST IN PEACE)