Fii alaturi de Anca Parghel in lupta sa cu boala

de A.G.     HotNews.ro
Miercuri, 2 iulie 2008, 13:16 Life | Showbiz

Anca Parghel
Foto: www.ancaparghel.ro
O persoana puternica - dupa ce a invins o data cancerul la san - Anca Parghel se confrunta din nou cu aceasta boala necrutatoare. Artista se arata foarte optimista, in ciuda situatiei sale, dar pentru a reusi are nevoie de ajutorul celorlalti.

Orice om aflat intr-o astfel de situatie nu ar mai avea puterea sa zambeasca, dar acest lucru nu este valabil pentru Anca. Nu şi-a pierdut zâmbetul şi optimismul, din contra - a cântat pentru alţi pacienţi şi s-a împrietenit cu toată lumea în spital, arata protv.ro.

'M-am operat lunea trecuta, la spitalul Bucur, insa interventiile specializate se pot face la cateva clinici din Viena sau Statele Unite. Fiul meu a deschis un cont bancar, la ING, iar banii ii vom folosi pentru deplasare, spitalizare si tratament', a declarat Anca pentru publicatia Click.

"Am mimat fericirea pentru ca nu am vrut sa stie nimeni durerea sufletului meu", a spus Anca printr-o convorbire telefonica realizata in cadrul emisiunii Agentul Vip , intr-un moment de slabiciune.

"Mama, orice problema ar avea, tot zambeste" a declarat Ciprian, fiul Ancai.

Pentru a putea scapa de aceasta boala, Anca are nevoie de o operatie in strainatate, care costa aproximativ 200.000 de dolari. Toti cei care doresc sa o vada pe artista din nou pe scena, vesela si dedicata muzicii ca intotdeauna, o pot ajuta printr-o contributie in conturile:

Cont lei: RO30INGB0000999901012954
Cont euro::RO73INGB0000999901012956 























7572 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Parghel (Miercuri, 2 iulie 2008, 14:08)

    Hica Iuliu [anonim]

    Mii de bolnave de cancer de san sunt operate anual in spitalele Romaniei.
    • 0 (0 voturi)    
      Neclar articolul (Miercuri, 2 iulie 2008, 14:59)

      Razvan [anonim] i-a raspuns lui Hica Iuliu

      Acum Anca Parghel nu este bolnava de cancer la san ci de cancer la ovare si la ficat (din cite am inteles eu). Dumnezeu sa ii dea sanatate si sa ne ajute si pe noi sa ne bucuram de muzica ei multa vreme de acum incolo.
    • 0 (0 voturi)    
      metastaze (Miercuri, 2 iulie 2008, 15:40)

      nonni [anonim] i-a raspuns lui Hica Iuliu

      are metastaze la ficat, nu e doar cancer ovarian
    • 0 (0 voturi)    
      nu fi proasta (Joi, 3 iulie 2008, 12:18)

      misu [anonim] i-a raspuns lui Hica Iuliu

      Draga mea,
      Anca s-a operat deja ïntr-unul din "spitalele Romaniei", nu asta e problema. Tratamentul si tot ce din decenta si bun simt nu se poate scrie trebuie si poate fi facut doar in alta parte. Esti verde si patrioata? Fii pe viata ta. Daca bunul simt te-a dat afara din casa, fa bine si taci.
  • 0 (0 voturi)    
    intamplatori tot ieri am auzit de lodamin (Miercuri, 2 iulie 2008, 15:43)

    nonni [anonim]

    "Un medicament creat dintr-o ciupercă ce contaminase un experiment ştiinţific american ar putea lupta împotriva mai multor tipuri de cancer."..."SynDevRx a cumpărat de curând patentul produsului farmaceutic"

    mai multe detalii cu un google dupa lodamin, ca sa nu dau link catre alt ziar.

    poate a intrat in trial-uri, si ar avea si ea acces la el. oricum mult noroc in aceasta lupta, sa dea dumnezeu sa invinga cancerul..
  • 0 (2 voturi)    
    Sunt foarte indignata de atata tam-tam!!!!!! (Miercuri, 2 iulie 2008, 19:23)

    Mistic [anonim]

    pentru fiecare in forul sau intim, ca si pentru familia sa,o astfel de boala este o mare tragedie personala.
    in afara ancai parghel,foarte,foarte multe persoane traiesc astfel de teribile drame familiare si nu se face de loc valva,acestia murind nestiuti de nimeni si fara tot acest ajutor care se solicita pentru anca parghel.
    de ce asa?!puteti da un raspuns la aceasta intrebare in mass media?!
    dece unii pentru simplul motiv ca sunt asa zise vedete,au dreptul la viata,iar ceilalti,chiar daca sunt mai mult sau mai putin meritorii,nu au acest drept?!cine face aceasta lege si aceasta descriminare intre oameni?!
    anca parghel a stat o gramada de timp in strainatate,in belgia,in america unde a cantat si automat a si castigat. si foarte multi bani.de ce nu si-a pus de-o parte bani albi pentru zile negre?!cum se face acum ca cere ajutor umanitar ?!
    la o emisiune televiziva cu ceva luni in urma d-na anca parghel spunea ca vrea sa-si cumpere vila in brazilia,asa cum intr-o alta emisiune de pe un oarecare post de televiziune am vazut ca are o ditamai vila,deci nu este deloc o muritoare de foame ca sa se faca atata caz si sa se preteze sa se puna intr-o astfel de situatie.
    sa-si vanda casa,sa-si foloseasca banii din contul personal,asa cum fac toti ceilalti cand se afla intr-o situatie de viata si de moarte,pentru ca altfel nu mi se pare deloc corect si nici induiosator.
    imi pare rau,dar acesta este adevarul.
    daca nu sunteti de acord cu el,cu toate ca nu vad ce argumente contra i se pot aduce,atunci ancai parghel sa-i dea respectivii bani vedetele si sa nu se mai sfideze lumea de rand cerandu-i-se ceea ce pentru ei nu se va face niciodata.
    mesajul vostru si al ancai parghel este similar emisiunilor pe care le faceti despre cersetori cu conturi doldora de bani.
    adica anca parghel s-a distrat si a chefuit toata viata si acum ne cere noua bani ,sau cum?!
    chiar nu va este deloc jena sa sfidati lumea in halul asta?!
    • 0 (0 voturi)    
      Usurel cu toporul ala, Eugene... (Miercuri, 2 iulie 2008, 21:12)

      DV [anonim] i-a raspuns lui Mistic

      Stai nene nu te aprinde, ca nu-ti cere tie Anca Parghel bani de operatie. Spune pur si simplu celor care o pretuiesc, si sunt probabil nu putini, ca are nevoie de ajutor in lupta cu cancerul. Trist sau adevarat, asta este realitatea. Sunt diferente intre cineva, de notorietate si cu mii si mii de admiratori si altcineva, uite de exemplu un anonim ca mine sau ca tine, de care le pasa a foarte putini daca moare sau nu. Asta-i lumea, stiu ca e crud din punctul de vedere al anonimului si al saracului, dar daca stii tu o alta lume posibila mai buna, da-ne de stire. Apropo, taica-meu a murit in mainile mele chiar de cancer la ficat si numai eu stiu cat am suferit. Hai noroc si multa sanatate!
  • 0 (0 voturi)    
    Cauzele spirituale ale bolilor (Joi, 3 iulie 2008, 11:31)

    Beta [anonim]

    Pentru a scapa de aceasta boala cred ca are nevoie in primul rand de o schimbare majora in viata ei.
    Nu prea am auzit de cancere vindecate prin tratament (exclusiv) medical, ceea ce mi se pare logic atata vreme cat (ceea ce numim astazi) "medicina" nu cunoaste CAUZA cancerului.
    In schimb, am auzit de foarte multe cazuri de persoane VINDECATE (!) de cancer prin: post + rugaciune + tratament naturist + spovedanie si imparatasanie + ...constientizarea cauzelor SPIRITUALE ale suferintei!
    Totul trebuie facut cu tot sufletul, cu zdrobire de inima si speranta (a se citi "credinta").
    Multa sanatate !!!
    • 0 (0 voturi)    
      ai auzit, dar n-ai vazut (Joi, 3 iulie 2008, 12:03)

      ionut [anonim] i-a raspuns lui Beta

      atata tot.
      • 0 (0 voturi)    
        Raspuns pentru Ionut (Joi, 3 iulie 2008, 12:41)

        Beta [anonim] i-a raspuns lui ionut

        Am vazut persoane din ambele categorii despre care vorbesc.
      • 0 (0 voturi)    
        beta si ionut (Vineri, 4 iulie 2008, 11:44)

        daniela [anonim] i-a raspuns lui ionut

        Ionut spune drept si am intilnit persoane care s-au vindecat spiritual, una din aceste persoane este medic si am intilnit-o la Manastirea Petru Voda , acolo unde este marele duhovnic roman Iustin Pirvu

        Noi suntem apa! pentru ce se spune ca apa sfintita face minuni?pwentru ca e plina de rugaciune, tradus altfel ....are ginduri bune, rostite ...puterea cuvintului si a mintii, a gindului.Daca noi suntem apa , atunci numai sfintirea ne face curati , adica lipsiti de boala....caci boala ca si necuratenia sufleteasca , inseamna dezechilibru fizic , respectiv spiritual.
  • 0 (0 voturi)    
    Numai Dumnezeu vindeca! (Miercuri, 9 iulie 2008, 12:53)

    Milva [anonim]

    Domnul Ciprian Parghel,are cumva nevoie de ultimele incasari ale vietii mamei sale,sau ce vrea sa insemne mascarada asta?!

    Vrea cineva sa-si faca shopping pe banii altora sau cum s-ar traduce acest demers rusinos?

    Chiar sunteti jenibili(penibili+jenanti),domnilor ziaristi?

    Va rugam sa dati in presa incasarile Anca Parghel de pe ultimul album care include si melodia Brasil,sa comentati averea respectivei doamne si a copiiilor sai si apoi sa va motivati gestul de a face u teledon pentru aceasta doamna,bolnava,e adevarat,dar bolnavi in situatia dansei sunt foarte multi alti amarati,pentru care nu se face absolut nimic!
    • 0 (0 voturi)    
      cam asa e (Vineri, 1 august 2008, 21:27)

      eliza [anonim] i-a raspuns lui Milva

      In sfarsit cineva care vede printre randuri.Milva..cine esti ca vreau sa iti strang mana.Asa e.Ai perfecta dreptate.....Tocmai am auzit-o pe dna PARGHEL la Realitatea tv ca vrea s a isi schimbe totul in viatza....mobila din casa,oamenii din preajma..nu stiu ce are cu oamenii d in preajma, ca se pare ca au dat dovada de iubire si devotament...dar cred c a odata ce s-a vazut cu sacii in carutza....are alte'......."PRIORITATI".Rusine!
  • 0 (0 voturi)    
    vindecata (Vineri, 11 iulie 2008, 8:01)

    rada [anonim]

    ANCA DRAGA, DOMNUL ISUS MANTUITORUL TE-A VINDECAT O DATA, EL POATE SI A DOUA OARA. EL NU S-A OPRIT DIN LUCRU
    CEA CE DEPINDE DE TINE ESTE SA CREZI, SA-L PRIMESTI PE ISUS C
    • 0 (0 voturi)    
      asta-i ignorantza (Vineri, 1 august 2008, 21:31)

      carmen [anonim] i-a raspuns lui rada

      Cum credeti voi ca a scapat-o cineva pe Anca de cancer? Era bolnava, fara semne clinice,si ea nu si-a continuat tratamentul...a bravat si a facut pe desteapta punandu-se la mintea unor tineri de 25 de ani....crezand ca tine pasul cu ei....Anca nu s-a ingrijit,oameni buni..........si acum da din colt in coltz.Dumnezeu sa o ajute ca a re o mare voce.....dar nu mai cersiti bani ca nu mai e cazul,
  • 0 (0 voturi)    
    anca parghel (Sâmbătă, 12 iulie 2008, 10:16)

    zuzy [anonim]

    anca parghel este o persoana foarte vesela .....si are o voce exceptionala.....
  • 0 (0 voturi)    
    Ar trebui sa se opreasca din a mai cere bani (Joi, 31 iulie 2008, 17:08)

    Anca [anonim]

    Am intelesca are nevoie de bani dar de ce nu se trateaza in Romania de ce neaparat in State sau Viena .Si la noi sunt medici la Cluj care sunt cei mai buni din tara.Daca tot are nevoie de bani de ce nu7 isi vinde vila din Brazilia? Asa ca ar trebui sa se opreasca macar ij limita bunului simt.
  • 0 (0 voturi)    
    :| (Marţi, 5 august 2008, 14:13)

    alice [anonim]

    Mi se pare aberant ca atatea posturi de televiziune si atatea ziare sa ceara bani oamenilor pentru tratamentul doamnei anca parghel. Hai sa fim seriosi cati bolnavi te cancer nu se opereaza si isi urmeaza tratamentul in romania...si PLEACA DIN SPITALE SANATOSI. Pt cei care ma v or injura probabil pentru acest mesaj le spun sa se duca la spitalul grigore alexandrescu la sectia oncologie si sa vada cati copii isi fac tratametul in romania cu ajutorul doctorilor si asistentelor de acolo. Pentru copii aceia cine face campanii umanitare??? pe ei cine ii ajuta??....Au fost inundati de curand cate campanii se fac pentru asta?
    SI inca ceva au fost si inca mai sunt oameni importanti pentru aceasta tara, poate mai importnati ca aceasta doamna, sportivi, actori, oameni care au fost mandri ca erau romani si au ramas aici in tara, oameni VALOROSI au murit fara ca nimeni sa nu ii ajute, parasiti...alti inca sunt bolnavi si nu vin in fata televizorului sa ceara bani....AU DEMNITATE!!!

    sanatate doamnei si sper sa se faca bine!!!
  • 0 (0 voturi)    
    D-zeu sa se atinga de d-na Anca! (Vineri, 8 august 2008, 22:49)

    Adrian Zaharia [anonim]

    am o sensibilitate aparte pentru astfel de situatii deoarece si eu am trecut pe-aici in urma cu 12 ani! am fost operat si am facut citostatice mult timp la Vienna ,am ajuns la un medic naturalist care mi-a prescris un ceai! am luat si acest ceai si l-am recomandat si altor bolnavi carora medici nu le-a dar sanse si ei inca traiesc! am un respect deosebit pentru d-na Anca, si as fi incintat a-i pot spune farmacia din Vienna unde poate cumpara acest ceai! sper ca D-zeu sa aibe mila si sa-i redea sanatatea! cu multa dragoste va salut!
    Adrian Zaharia
    • 0 (0 voturi)    
      cancer (Duminică, 31 august 2008, 15:23)

      sava claudia [anonim] i-a raspuns lui Adrian Zaharia

      Am 34 de ani si in oct 2007 am fost operata la san, am facut chimio si radio terapie, am facut hiserectomie totala in mai a.c. si m-ar interesa si pe mine ceaiul de care vorbiti, dar as vrea sa stiu si cam cat costa, deoarece eu sunt inca in medical si am doar 5,5 mil de lei pe luna. Va multumesc pt ajutor.Dumnezeu sa va ajute!
  • 0 (0 voturi)    
    intrebare (Duminică, 17 august 2008, 23:20)

    roxana [anonim]

    as avea marea rugaminte sa -mi dai detalii despre ceaiul care te-a ajutat sa te vindeci. te rog sa-mi spui cum se numeste si exact de unde l-ai cumparat( si cam cat costa).
    Iti multumesc, roxana
  • 0 (0 voturi)    
    SANATATE (Marţi, 18 noiembrie 2008, 18:49)

    RICI [anonim]

    ANCA SANATATE SI FI LA FEL DE PUTERNICA TE IUBESC MULT DUMNEZEU SA TEAJUTE