VIDEO Mihaela Radulescu este cercetata de politisti pentru furt calificat

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 17 martie 2009, 11:56 Life | Showbiz

Mihaela Radulescu este cercetata de politisti pentru furt calificat, dupa ce Politia s-a autosesizat in legatura cu incidentul care avut loc, in noaptea de vineri spre sambata, in care au fost implicati angajati ai cotidianului "Libertatea", informeaza Mediafax.

Purtatorul de cuvant al Politiei Capitalei, comisarul Christian Ciocan, a declarat pentru Mediafax, ca politistii Sectiei 26 Politie s-au autosesizat, marti, in cazul Mihaelei Radulescu, fiind informat Parchetul Judecatoriei sectorului 4 pentru inregistrarea dosarului cu numar unic.

Ciocan a precizat ca Mihaela Radulescu este cercetata pentru furt calificat, dupa ce a luat un rucsac si alte bunuri din masina cotidianului "Libertatea". Acesta a mai adaugat ca atat ea, cat si cei doi angajati ai cotidianului "Libertatea" urmeaza sa fie audiati de politisti in acest caz.

De asemenea, politistii continua cercetarile si in cazul plangerii facute de Mihaela Radulescu, la Sectia 26 Politie, impotriva fotoreporterului si soferului de la cotidianul "Libertatea", pe care ii acuza ca au hartuit-o.

Vineri, in jurul orei 21.50, a fost sesizata Politia in legatura cu faptul ca Mihaela Radulescu a fost implicata intr-un conflict cu angajati ai cotidianului "Libertatea", in parcarea Rin Grand Hotel. In timpul scandalului, pentru ca fotoreporterul a continuat sa ii faca fotografii, Mihaela Radulescu a luat din masina ziarului "Libertatea" un rucsac in care erau aparatul de fotografiat si alte bunuri. Totodata, soferului i-a luat cheile masinii, o legitimatie si cartela de acces in parcarea hotelului. Dupa venirea politiei, Mihaela Radulescu le-a inapoiat obiectele si documentele luate din masina.

Fostul sot al Mihaelei Radulescu cere custodia copilului

Elan Schwartzenberg, fostul sot al vedetei de televiziune Mihaela Radulescu, a depus o cerere, denumita "incredintare minor", la Judecatoria sectorului 1 din Capitala pentru a-i fi incredintat copilul, printr-o procedura care se judeca de urgenta, primul termen al procesului fiind in 24 martie, potrivit Mediafax.

Concret, in dosarul 6274/299/2009, care are termen in 24 martie la completul 2 al Judecatoriei sectorului 1, prin Ordonanta presedentiala, Schwartzenberg vrea ca fiul sau - incredintat inital, dupa divort, de instanta mamei - sa-i fie incredintat lui. Intr-o astfel de actiune nu este obligatorie citarea partii adverse.


Citeste mai multe despre   





















15916 vizualizari

  • +19 (25 voturi)    
    mai tata (Marţi, 17 martie 2009, 12:30)

    roman [anonim]

    Mai tata ! Nu ma dau in barci dupa Mihaela Radulescu mai ales dupa relatia ei cu pustiul ala , nu socot da e un model in societate, dar eu zic sa cautati infractorii acolo unde-s ei , aia care au furat tara asta si umbla liberi , aia care se bat, ucid si fura cu adevarat !
    Ceea ce prezentati ca furt calificat a fost o altercatie cu niste paparazii care se hranesc prezentand ca modele , mizerii din inalta lume !
    Deci..lasati-o jos ca macane !
    • +8 (10 voturi)    
      ... si mai mama! (Marţi, 17 martie 2009, 13:48)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui roman

      Bine zis, prietene.
      Michhhaela asta nu cred ca este mult mai mult decat o toapa in care colcaie hormonii, dar de aici pana la "furt calificat" este cale lunga pe care politia a reusit sa o strabata cu viteza luminii....
      Care va sa zica politia s-a autosesizat cum ca toapa ar fi o hoata, iar idiotii ce o urmareau (ridicati de "media" la rangul de paparazzi) ar fi doar ingeri pazitori ai hoatei! Hoata, nerecunoascatoare, i-a talharit, iar in timpul acesta, Elanul (cu coarne)...etc, etc.
    • 0 (6 voturi)    
      mihaela (Marţi, 17 martie 2009, 13:59)

      darian [anonim] i-a raspuns lui roman

      Mai romane! Daca o lasa in pace asta cand creste mare o s-o curteze partidele si intra in politica. Si atunci cine stie ce-o vezi si nu mai scapam de ea. Si m-am saturat de "dive".
    • +1 (5 voturi)    
      mai tata (Marţi, 17 martie 2009, 15:17)

      Equinoxe [anonim] i-a raspuns lui roman

      Fara sa fiu deloc fan al politiei romane, gresesti: legea (buna sau proasta) este aceeasi, proprietatea trebuie respectata. In rest (infractorii de soi sunt in alta parte) - total de acord cu tine, mai putin cu al doilea "i" si cu lipsa unui "z"de la paparazzi.
      Mihaela - acelasi comportament ca majoritatea cartoanelor de vedete (oare este invers?!): cand era cu Elan, duduiau copertile si interioarele revistelor despre minunata poveste de dragoste, iar ea dadea din coada fericita ca efect al atentiei de care se bucura; cand viata este mai complicata, "sa ne lase-n pace presa"...
    • -1 (3 voturi)    
      E simplu :mossadnicul Elan face presiuni .. (Marţi, 17 martie 2009, 19:30)

      Dr Itic Sloim Watson [anonim] i-a raspuns lui roman

      ca orice studentu israelianu care se respecta ,Elan este si el pe fir cu Mossadul ca si alti 'originari' din Romania care s-au intors in patria mama , sa studieze medicina si s-au apucat de afaceri cu alte alea ,in nici un caz ,nu il f..ramanta grija de cei fara dinti ;Raduleasca trebuia sa stea deoparte de dealde astia dar ea nu si nu ,mai trece si la iudaism
  • +6 (26 voturi)    
    ? (Marţi, 17 martie 2009, 12:30)

    oana [anonim]

    Dar in cazul domnului Basescu, care a retinut pentru mai multe zile telefonul unei ziariste, de ce nu au fost aplicate aceleasi prevederi legale?
    • +4 (10 voturi)    
      Pentru ca (Marţi, 17 martie 2009, 12:42)

      ALex [anonim] i-a raspuns lui oana

      Politia nu s-a autosexizat.
      • +4 (8 voturi)    
        Exact (Marţi, 17 martie 2009, 14:33)

        Jorge [anonim] i-a raspuns lui ALex

        De ce nu s-a autosesizat politia si in cazul lui Basescu? Vedeti ca politia romana are doua masuri pentru aceeasi infractiune?Si sa mai ai incredere in ea...
    • +4 (4 voturi)    
      are imunitate pe durata mandatului (Marţi, 17 martie 2009, 13:03)

      MG [utilizator] i-a raspuns lui oana

      are imunitate pe durata mandatului si chiar poate gratia pe cine considera el - vezi cazul Iliescu atunci cand l-a gratiat pe Miron Cosma in ultima zi
      • +5 (7 voturi)    
        Gratiere gratioasa cu derogare (Marţi, 17 martie 2009, 13:59)

        miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui MG

        Se poate chiar gratia pe el insusi chiar daca nu e condamnat, just in case shit happens... Schimbi data actului de gratiere si gata. Vrbeste cu Boc si se da o ordonanta de guvern prin care vom schimba data in tara (ca la softurile shareware) si de azi va fi 1.1.1990 si uite asa nici Romania nu va pierde timp dupa revolutie si Basescu are un act de gratiere pe numele lui datat 20 de ani in viitor.
        • -2 (2 voturi)    
          tu chiar asa gandesti ... (Marţi, 17 martie 2009, 14:15)

          Anonim [anonim] i-a raspuns lui miss saloane

          ... sau esti ironic ?!
          • +2 (2 voturi)    
            Nu sunt nici ironic, nici nu gandesc (Marţi, 17 martie 2009, 20:30)

            miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui Anonim

            Spun adevarul :)
  • +4 (6 voturi)    
    si te duci usor.. (Marţi, 17 martie 2009, 12:33)

    kllaus [anonim]

    vedeti ce inseamna sa ti se urce la cap? Poate ne explica si noua, astora care nu avem bani de Bamboo, ce inseamna persoana publica. Si daca dansa este cumva mai "publica" decat Magda Ciumac si menajera acesteia. Pentru ca oricum la audiente eu cred ca situatia sta putin "ciudat". Oricum, OTV-ul pierde teren , de cand s-au mutat "vedetele" la posturile principale.
  • +9 (9 voturi)    
    Mihaela Rădulescu (Marţi, 17 martie 2009, 12:40)

    Dan Diaconescu [anonim]

    PRESA, ca un animal înfometat, începe să-şi devoreze propriile progenituri. Iar Mihaela Rădulescu e destul e suculentă, are şi ceva pulpiţe şi e deja aromatizată cu Coco Vegeta Chanel şi fezandată de Coco Dani. Simpatic cuplu, cu o medie a inteligenţei excelentă ! E altfel aici decât pe afişe sau printre aplaudaci, nu, M.Rădulescu ? Te simţi ciudat când nu mai câştigi TU bani pe seama altora, ci când câştigă ALŢII bani pe seama ta. Şi cum se face că atâta amar de vreme n-ai observat ce lipsiţi de caracter erau colegii de breaslă faţă de cei pe care zilnic îi calomniază, dar observi acum, când ai devenit tu ţinta ?
    Te aşteptăm să dezbatem subiectul împreună cu Magda Ciumac şi Ogică.
  • +3 (7 voturi)    
    Oups (Marţi, 17 martie 2009, 12:47)

    anonim [anonim]

    Mihaela asta calca in strachini din ce in ce mai des si apoi baga la inaintare statutul de persoana publica supusa agresiunii media.
    Totul are un pret fata draga si tu incepi sa- platesti
  • +1 (5 voturi)    
    ??? (Marţi, 17 martie 2009, 13:18)

    fodor [anonim]

    Ma scuzi, din cate stiu, l-a inapoiat dupa cateva ore, nu zile. Mai infomeaza-te...
    • +1 (3 voturi)    
      Pot sa va imprumut masina, pt cateva ore ? (Marţi, 17 martie 2009, 14:00)

      miss saloane [utilizator] i-a raspuns lui fodor

      Sigur ca da. Mai ales ca v-am facut deja o concesie: v-am spus.
  • +2 (4 voturi)    
    furt calificat? dar ea nu e calificata in nimic! (Marţi, 17 martie 2009, 14:14)

    eu [anonim]

    sau este?
  • +2 (6 voturi)    
    legitima aparare (Marţi, 17 martie 2009, 14:38)

    Rollo Tomasi [anonim]

    Eu cred ca a fost in legitima aparare a dreptului la propria imagine.
  • 0 (6 voturi)    
    gresit (Marţi, 17 martie 2009, 14:43)

    elan [anonim]

    pentru prostitutie nu o cercetati?
  • +3 (7 voturi)    
    Lacrimi de crocodil (Marţi, 17 martie 2009, 15:08)

    Justy [anonim]

    Oameni buni, judecati putin la rece inainte sa o compatimiti: daca esti persoana publica si treci printr-un moment delicat, dar vrei sa te lase presa in pace, te muti la hotel si trimiti scrisori deschise ziarelor? Este extrem de infometata de mediatizare si de compatimire, si actioneaza cu disperare in directia asta.
    Chiar nu se poate face nimic sa dispara din headline-urile presei romanesti jegurile astea? Dormim mai linistiti daca stim detalii din vietile mizerabile ale Mihaelei Radulescu, Magdei Ciumac, Monicai Columbeanu si altele? Astea sunt modelele natiei noastre? Bleahhhh........
    • 0 (0 voturi)    
      raspuns (Miercuri, 18 martie 2009, 6:26)

      brandusa [anonim] i-a raspuns lui Justy

      Aveti perfecta dreptate.
      Noi am dus-o mult mai greu in trecut si fara mancare si cu 5 copii si batute si servici fara bani.
      Ea are de toate si un singur copil si daca se desparte parca ar muri toata lumea.
      Noi ne chinuim in liniste si flamanzi si nu mai facem atata taraboi
      altele sant prioritatile in tara aceasta acum.
      • 0 (0 voturi)    
        Saraca fata bogata... (Miercuri, 18 martie 2009, 11:47)

        Justy [anonim] i-a raspuns lui brandusa

        Iar ea, martira, vrea sa se sacrifice militand pentru saracele neveste parasite de miliardari, care sunt atat de umilite si de oropsite... Mi se face din nou greata de atata nemernicie de care da dovada infatuata asta. In momentul in care se va prabusi postamentul de bani pe care e cladit vedetismul ei, nu vor ramane decat bube, mucegaiuri si noroi..
  • +9 (9 voturi)    
    Mai lasati-ma cu Libertatea (Marţi, 17 martie 2009, 15:15)

    ecou [anonim]

    Era evident inca de la inceputul anului ca Libertatea are un razboi deschis cu Raduleasca. Ajunge sa te uiti pe copertile 1 ale numerelor de la aprox 15 ian pana la 1 feb, unde in aproape fiecare numar de mai arunca o flegma pe imaginea Raduleascai. Acum m-am prins cine era in spatele respectivei campanii. Oricum, e interesant cum politistii se autosesizeaza cand li se face lor si in rest dorm in pufoaice. Da' poate suntem noi tampiti ca ne temem sa iesim seara pe strada, ca ei "e" vigilenti si asa de discreti ca nici nu ii vezi!
  • +3 (3 voturi)    
    furt? (Marţi, 17 martie 2009, 19:26)

    clujean [anonim]

    Sa va spun eu furt!
    Rajac Cluj (Compania de apa) a aprobat o separare de bransament, facut legal cu acte si firmulita capusa.Am platit tot (2500 roni), am avut aprobare, s-a pus contorul in "groapa" din strada dupa care am primit o hartie ca, conform legii, din momentul in care s-a facut instalatia, tot ce este in strada le apartine.
    Retineti : CONFORM LEGII!!!

    Daca imi fac casa intr-un loc unde nu este electricitate si de exemplu am nevoie de un transformator (30000 euro pretul), Electrica contra cost imi face tot, dar din momentul darii in functiune, acel transformator intra in custodia lor.
    La fel CONFORM LEGII!!!!

    Si pe noi ne intereseaza doi rucsaci???
    • 0 (0 voturi)    
      Da si nu (Miercuri, 18 martie 2009, 0:18)

      Mario [anonim] i-a raspuns lui clujean

      Pe tine, nu. Pe proprietarii lor, da!
  • 0 (0 voturi)    
    mihaela (Miercuri, 18 martie 2009, 4:16)

    titannium [anonim]

    iti vine sa vomiti cand vezi atata prostie in ziare si la televizor.totul este facut doar pentru rating.este calcat in picioare dreptul persoanelor de a-si pastra pastra viata intima inafara publicitatii.scarbos.femeia asta este acuzata de furt din cauza unor scursuri ale societatii care cred ca pot sa se bage in viata unui om incaltati in cizme...dar nimeni nu acuza milionarii romani care au furat tara asta in ultimii 18-19 ani.inca odata...scarbos
  • 0 (0 voturi)    
    mihaela radulescu (Miercuri, 18 martie 2009, 6:16)

    brandusa [anonim]

    Toti avem probleme.Trecem prin necazuri mari cu tot felul de oameni.
    Nu cred ca a suferit ea cu un copil batai si sa cresti 5 copii necajita si fara mancare ca pe timpul lui ceausescu nu se gasea de mancare.
    Aveam servici munceam din noapte in noapte stateam la randuri cate 4 ore penmtru o paine.
    Ar trebui sa-i iau apararea ca sant tot femeie dar sa-i spun si defectele ei.
    ISI DA AERE DE VEDETA SI UITA CA DE FAPT ESTE SI EA UN OM.
    FACE ATATA SCANDAL CE N-A VAZUT OMENIREA.
    Pacat de ea ca ii lipseste o rotita.Exagereaza in tot ce face.
    • 0 (0 voturi)    
      mihaela ciumag (Miercuri, 18 martie 2009, 9:04)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui brandusa

      Nu credeti ca prea o bagati in seama? "VEDETA" magda radulescu,incearca sa recucereasca terenul pierdut dar nu mai are anii inceputului de ''cariera'' si nu mai este o tentatie pentru oamenii cu bani(dovada pustiul de nevinovatia caruia profita).Din efemera ei viata de bucuresti nu a ramas decat cu fumurile.
  • 0 (0 voturi)    
    Surprize, surprize hihihi (Miercuri, 18 martie 2009, 9:24)

    ooo [anonim]

    Raduleasca, se pare ce te asteapta multe surprize, surprieze....

    daca erai o femeie corecta, ziceai ca, da am gresit, scuze, dar sa vi cu povestea "au vrut sa ma calce cu masina" , "sotul fura copilul" etc.etc.
    jalnicuto
  • 0 (0 voturi)    
    !!! (Miercuri, 18 martie 2009, 18:55)

    ramo [anonim]

    Suntem de toata jena.....!!!!!Adica Politia Romana!
    Nu sunt o fana a Mihaelei, dar! "politia s-a autosesizat"! JALNIC!!! Si marii infractori ai tarii pentru care nu se mai "autosesizeaza" nimeni! Dar avem destule exemple a "eficientei" politiei cand au bagat la inchisoare oameni pt ca au furat o rata! Sa le fie rusine!!! La fel si paparatilor!!!! Rusine-sunt o secie de sacali care hartuiesc oameni pe nedrept, doar pt simplul motiv ca se autointituleaza"presa"!!!. Fac de rusine si ei oamenii ADEVARATI de presa....!
  • 0 (0 voturi)    
    Toti suntem OAMENI (Miercuri, 18 martie 2009, 23:28)

    lea [anonim]

    Oameni buni, Mihaela Radulescu ca si restul omenirii este tot un OM cu mai multe functii sociale; ca meserie este prezentator de divertisment si fiind mediatizata, este cunoscuta, dar ea este si mama, femeie, iubita, fosta sotie etc. si se confrunta cu exact aceleasi probleme ca ale tuturor. Stiu, o sa-mi sariti in cap si o sa-mi spuneti ca are bani, ca e plina de fitze..bla, bla. Da, asa este, (EU NEFIIND VREO FANA DE-A EI!!!) dar inainte de toate este o mama, o femeie, UN OM care este permanent hartuita de paparazzi, care risca sa-si piarda copilul si a fost inselata de sot. (astea sunt tot probleme grave, chiar daca are cu ce-si plati intretinerea)

    La fel se spunea si despre lady Daiana (ca are bani, ca e plina de fitze etc) si pana la urma...a murit intr-un accident stupid de masina urmarita de paparazzi. O sa spuneti ca nu are relevanta. Ba da, are. Tot o femeie cu functie publica, mama, iubita, fosta sotie. Si ce s-a intamplat? O viata terminata tragic, copii ramasi fara mama doar din cauza goanei dupa senzatie ...

    Lasati-o oameni buni, ca e haituita si speriata. Reactioneaza agresiv exact ca un animal incoltit si amenintat. Seara, cand ajunge acasa si se demachiaza, e tot o femeie, o mama care isi iubeste copilul cu disperare si se teme sa nu-l piarda.

    Offfff..Imi aduc aminte de campania de ajutorare a Ancai Parghel si de comentariile rautacioase de pe forumuri. Toti aveau o problema cu faptul ca era vedeta, ca are bani, ca apare la tv.etc. Ce legatura avea "vedetismul" ei cu boala necrutatoare? VI S-A PARUT CA A MURIT ALTFEL ???