Susan Boyle, in finala

de Zonk     HotNews.ro
Luni, 25 mai 2009, 15:16 Life | Showbiz

Dupa succesul impresionant de luna trecuta, Susan Boyle a avut din nou o aparitie mult aclamata de public, duminica,  la "Britain's Got Talent". Si s-a calificat in finala. Clipul cu interpretarea ei anterioara, daca socotim toate variantele postate pe Youtube, a fost vizualizat de peste 60 de milioane de ori.

De data aceasta Susan Boyle a interpretat o versiune a melodiei "Memory", din musicalul "Cats". Daca va castiga finala acestui concurs, asa cum estimeaza casele de pariuri din Marea Britanie, ea va primi 100 de mii de lire sterline si va participa la traditionalul concert Royal Variety Show, la care asista si familia regala britanica.

Mesajele de pe Twitter de ieri si astazi despre aceasta noua aparitie a cantaretei nu mai ii sunt atat de favorabile ca inainte, multa lume aratandu-se "obosita" de excesul de informatii, aprecieri si publicitate pentru aceasta scotiana de 47 de ani, cu vocea ei uimitoare.




Click, pentru a vedea prima interpretatare a lui Susan Boyle de la concursul "Britain's Got Talent".


Citeste mai multe despre   























7129 vizualizari

  • +1 (1 vot)    
    normal (Luni, 25 mai 2009, 15:34)

    Andreea [anonim]

    Bineinteles ca prestatia de la aceasta editie a B'sGT nu a avut acelasi impact ca prima aparitie pe scena a lui Susan Boyle, lumea stia deja la ce sa se astepte. Mai mult decat atat, se vede ca aici emotiile au incercat-o mult mai mult decat la prima ei evolutie. Mie mi-a placut, cat despre cei care se plang de excesul de informatie, mi se pare de-a dreptul cretin. Nu i-a obligat nimeni sa caute informatii despre susan bolye, sa o asculte sau sa se uite la vreo stire despre.
    • 0 (0 voturi)    
      Era unu' Costel Busuioc (Luni, 25 mai 2009, 15:55)

      marius [anonim] i-a raspuns lui Andreea

      Mare voce, dom'le, extraordinar talent! I-au mancat spaniolii din palma.
      A se petrecea, acum 14 luni.
      A mai auzit careva ceva despre Costelus?
      Cu putina rabdare si tanti asta din Scotia va avea aceeasi soarta.

      Mie mi se pare cretin ca cineva sa considere cretin excesul de informatie legat de un necunoscut promovat pe un site de stiri!
      Fiecare cu pasarelele lui...
      • 0 (0 voturi)    
        mariuse, ia aici informatii..... (Luni, 25 mai 2009, 20:31)

        dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui marius

        susan boyle a atras atentia lui andrew lloyd webber, care a compus "jesus christ superstar", "cats" si "the phantom from opera". piesa pe care o auzi este "memory" din "cats" si 99% pianul de la inceput care acompaniaza piesa este a lui andrew lloyd webber (pe el l-ai mai putut vedea recent la eurovision, la pian...). asa ca nu compara industria de spectacole din anglia cu cea din romania, care nu exista (in principal nu avem nici public....). susan este in ascensiune si in curind va aparea in vreun musical compus special pentru ea de a.l.w..... susan are chiar sansa sa revolutioneze industra de spectacole, punind accent pe calitatile umane si vocale reale si nu pe altele ca pina acum.... asa ca pregateste-te de o cursa foarte lunga.....
    • 0 (0 voturi)    
      susan este racita.... (Marţi, 26 mai 2009, 10:48)

      dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui Andreea

      s-a vazut ca nu mai avea vioiciunea din primul spectacol (s-a vazut si dupa mers, nu mai avea acea alura militaroasa chiar....).... asta din cauza ca a racit si nu se simtea prea bine. era chiar ingrijorata ca nu va ajunge in finala. s-a vazut starea ei cind la inceput a gresit o nota dar si citeva secunde dupa aia cind vocea nu era chiar a ei. dar cam din secunda a cincea si-a revenit miraculos si a avut aceasta interpretare de exceptie care ai vrea sa nu se mai termine....
  • +2 (2 voturi)    
    Ce mai face Costel din Spania ? (Luni, 25 mai 2009, 15:50)

    Zanzibar [anonim]

    S-a facut multa valva cu acel Costel (din Carpati) , se zicea ca e noul Pavarotti si deodata s-a stins totul.

    Ciudati mai sunteti voi, ziaristii. Lasati pe drum subiectele, sperand ca lumea le uita.

    Chiar asa, cu armele furate la Ciorogarla ce se mai aude ?
    Gripa aviara (sau aviara gripa, vorba lui Boc) a disparut ?
    Popoviciu mai exista ?
    Becali si-a rezolvat cazul ?

    Multe subiecte care tin afisul sunt lasate pe drum ca si cum nu au existat vreodata. Noi ce sa mai credem ?
  • +2 (2 voturi)    
    pentru cei ce intreaba de mine (Luni, 25 mai 2009, 18:14)

    costel busuioc [anonim]

    numai in Timisoara am avut mai multe concerte alaturi de nume mari ale scenei lirice Romanesti.
    nu ma cautati pe la stiri, veniti sa ma vedeti si sa ma auziti pe scena.
  • +1 (1 vot)    
    in ciuda emotiilor vizibile ... (Luni, 25 mai 2009, 18:21)

    io [anonim]

    pasajul final, de la "touch me, it's so easy to leave me all along with the memory of my days in the sun..." este grandios si emotionant
  • +2 (2 voturi)    
    o mica........rectificare (Luni, 25 mai 2009, 20:51)

    observatorul... [anonim]

    avand in vedere ca articolul de mai sus a aparut astazi.......va rog sa rectificati cifrele vehiculate de pe youtube. acolo doar la un pst sunt deja 60 milioane vizualizari......mai sunt onca vreo 6, dintre care unul are peste 20 milioane si inca cateva cu numarul de vizualizari intre 2 si 5 milioane!!!
    ceea ce duce totalul la 100 de milioane! si cat despre ceilalti comentatori de aici........da mai lasati-ne......daca ati ajunge voi asa.........v-ati dori sa abunde netul de informatii despre voi!deci mai usor cu non-argumente de genul de mai sus!!!hai pa
  • 0 (0 voturi)    
    RASPUNS LA ERA ODATA COSTEL BUSUIOC (Miercuri, 27 mai 2009, 12:08)

    RODICA [anonim]

    costel busuioc nu a fost o aparitie trecatoare.dupa concurs a avut 3 concerte in bucuresti,foarte bine primite de public.concertul de debut a avut loc la ateneul roman.a sustinut 13 concerte in tara de craciun ,a mai putut fi uemarit in concerte la timisoara ,bistrita si alaturi de iglesias la cluj si iasi. a inregistrat cu sony bmg doua cd-uri.,unul singur pentrucare a primit discul de aur si unul in care cantecul sau el mundo se alatura marilor voci ale lumii.cd vandut repede in spania in 600000 exemplare. mai are un minunat dvd inregistrat cu ocazia concertului de la ateneul roman. acum studiaza pregatindu-se pentru opera. cu mari profesori de la opera si conservatorul din madrid. nu stiu ce o sa urmeze cu susan boyle ,dar cu siguranta costel busuioc o sa ajunga un mare tenor al lumii.
  • 0 (0 voturi)    
    Hello Susan!!!!!!!!!!! (Sâmbătă, 30 mai 2009, 2:09)

    ELYASS MAN [anonim]

    aceasta femee merita cu prisosinta locul i ,iar cocalarii de mall care nu prefera acest gen de oameni ar fi bine sa se abtina.susane este o minune la care noi stam si butonam pe net fara sa ne dam seama ce valoare are o astfel de persoana.dumnezeu sa o ajute!!!!! bye!bye!