AUDIO Obama despre rapperul Kanye West: He's a jackass

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Miercuri, 16 septembrie 2009, 18:02 Life | Showbiz

Presedintele american Barack Obama l-a facut ticalos (jackass) pe starul rap Kanye West, care a intrerupt discursul cantaretei Taylor Swift, dupa ce aceasta a primit, duminica, un premiu MTV, relateaza BBC News.



Discutand inainte de a acorda un interviu televizat, Obama a afirmat: "Cred ca gestul a fost nepotrivit...tocmai primea un premiu, de ce te bagi tu in asta?"

Dupa care a adaugat: "Tanara doamna pare o persoana foarte draguta, a primit un premiu, ce are el de-a face cu asta?"

Stand de vorba cu reporterul CNBC John Harwood, Obama a facut o afirmatie off the record: "He's a jackass."

Comentariul a devenit public dupa ce stafful ABC News l-a mentionat pe Twitter.

Televiziunea americana afirma ca mai multi angajati au auzit conversatia dintre presedinte si Harwood si nu si-au dat seama ca era off the record.

ABC News si-a cerut scuze la Casa Alba si la CNBC si a scos informatia de pe postarile Twitter.

Ulterior, o inregistrare audio a conversatiei a fost postata pe site-ul TMZ.

La premiile MTV, rapperul West s-a urcat pe scena din New York, i-a luat microfonul din mana lui Taylor Swift si a spus publicului ca Beyonce ar fi trebuit sa primeasca premiul 'Best female video'. Dupa aceea, West a sunat-o personal pe Swift pentru a-si cere scuze.

Swift a declarat, pentru ABC News Radio, ca rapperul a sunat-o dupa ceremonie: "A fost foarte sincer cand si-a cerut scuze si i le-am acceptat".


Citeste mai multe despre   























2420 vizualizari

  • +6 (12 voturi)    
    traducere (Miercuri, 16 septembrie 2009, 18:18)

    Dragos [anonim]

    jackass inseamna magar, nu ticalos! Asta imi aduce aminte de traduceri Irina Nistor, o mie de injuraturi erau sumarizate in "esti un ticalos nenorocit" :)
    • +1 (7 voturi)    
      iar (Miercuri, 16 septembrie 2009, 19:25)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui Dragos

      "piece of cake" inseamna "bucata de tort", nu?
    • -2 (6 voturi)    
      la naiba (Miercuri, 16 septembrie 2009, 20:19)

      george [anonim] i-a raspuns lui Dragos

      Magar = Donkey. Pune si tu mana pe un dictionar si lasa internetul si alte surse.
      • -1 (3 voturi)    
        ass (Joi, 17 septembrie 2009, 0:37)

        traian [anonim] i-a raspuns lui george

        Ass = tot magar ( intre timp s-a impamantenit ca insemnand "fund" ).. provine din germanul Arsch
    • +7 (7 voturi)    
      aproape (Miercuri, 16 septembrie 2009, 21:12)

      ispy [anonim] i-a raspuns lui Dragos

      pentru irina nistor "son of a bitch, i'll rip your mom's ass" insemna "sfinte sisoie".
  • +7 (11 voturi)    
    jackass = magar (Miercuri, 16 septembrie 2009, 18:18)

    Mojomajojo [utilizator]

    "Presedintele american Barack Obama l-a facut ticalos (jackass)"

    Pana si google translate iti arata ca inseamna magar ... just google it daca nu stii EN.
    • +4 (6 voturi)    
      Stii cum arata un dictionar? (Miercuri, 16 septembrie 2009, 19:27)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui Mojomajojo

      jackass = A male donkey; A foolish or stupid person; An inappropriately rude or obnoxious person; To behave very obnoxiously;
      • 0 (2 voturi)    
        Continuarea (Miercuri, 16 septembrie 2009, 19:48)

        soferul [utilizator] i-a raspuns lui soferul

        obnoxiousness = hatefulness: the quality of being hateful
  • +12 (14 voturi)    
    Si? (Miercuri, 16 septembrie 2009, 18:20)

    ???? [anonim]

    Obama a avut perfecta dreptate. Fara indoiala ca individul s-a comportat reprobabil. Asadar West a dovedit ca este un veritabil "jackass".
    • +3 (7 voturi)    
      Break it down (Miercuri, 16 septembrie 2009, 18:58)

      The Dude [anonim] i-a raspuns lui ????

      "Jackass" e chiar un calificativ blandutz pentru Mr. West. Mergea mult mai bine "dickhead" pentru nesimtirea respectivului... Dar ar fi trebuit sa fim obisnuiti deja cu asta: You can get the rapper out of the ghetto, but you can't get the ghetto out of the rapper ...
    • +1 (3 voturi)    
      Intrebare corecta! (Miercuri, 16 septembrie 2009, 19:45)

      nicu_dicu [utilizator] i-a raspuns lui ????

      Mi se pare o intrebare foarte buna " Si ???" "Si ce daca " " de ce atata tamtam?"

      Daca te uiti la noi la clasa politica ai vedea injuraturi si vorbe mult mai grele si nu se face atat tamtam! Presa nu mai face atat caz... iar poporul e deja atat de obisnuit cu asta incat crede ca "asa e normal".

      Aici se vede prapastia intre noi si America!

      Orice comentariu cred ca e de prisos pentru a vedea cat ne-au indobitocit!
  • 0 (4 voturi)    
    Nu chiar (Miercuri, 16 septembrie 2009, 18:24)

    anonim [anonim]

    jackass=persoana care se comporta ca un magar (ass=magar).
    Pentru ticalos sunt mai multe, dar nu jackass.
  • +2 (4 voturi)    
    traduceti, bre.... (Miercuri, 16 septembrie 2009, 19:00)

    Jackass [anonim]

    .... sau "nesimtit" . Dar si noi suntem carcotasi si va cerem prea mult. Nu-i asa?

    PS Si nu e prima oara cand bagati traducerile in balarii.
    PS 2 Iar suntem carcotasi....
  • +1 (3 voturi)    
    Bv (Miercuri, 16 septembrie 2009, 21:43)

    Mihai [anonim]

    bine i-a facut/zis!
    • 0 (0 voturi)    
      daca zicea asta un republican alb (Joi, 17 septembrie 2009, 1:15)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Mihai

      era rasism... obama poa' sa zica orice! merge!