News of the World: Brad Pitt si Angelina Jolie se pregatesc de divort

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 24 ianuarie 2010, 11:12 Life | Showbiz

Angelina Jolie si Brad Pitt
Foto: Reuters
Cuplul de aur al Hollywoodului, Brad Pitt si Angelina Jolie, se pregateste de divort, sustine tabloidul News of the World, care afirma, citand surse bine informate, ca cei doi au semnat deja un contract privind impartirea averii si custodia celor sase copii pe care ii au.

Cele doua staruri au decis sa-si imparta in mod egal averea, potrivit surselor citate. Conform intelegerii semnate in aceasta luna, cei doi vor avea custodie comuna asupra copiilor, desi cei sase minori vor locui cu mama lor.

Pregatirile pentru despartire au demarat la inceputul lui decembrie, cand "Brangelina" au vizitat o firma de avocatura specializata in divorturi din Los Angeles.

Un anunt privind separarea cuplului va fi facut in curand, punand astfel capat speculatiilor legate de ruperea acestei relatii, care dureaza de cinci ani.

"Documentele au fost semnate la inceputul lui ianuarie. Au fost semnate atat de Brad, cat si de Angelina. Actele seamana cu un contract prenuptial. Este clar ca cele doua staruri vor ca toata lumea sa stie ca amandoi se vor implica in cresterea copiilor. Dar Angelina este cea care va locui cu ei", afirma sursa citata.

Avocatul care a realizat contractul este considerat drept "cel mai bun din bransa".

Relatia dintre cei doi a inceput in perioada filmarilor la Mr and Mrs Smith, in 2004. Cei doi au adoptat trei copii (Maddox, opt ani, Pax, sase, si Zahara, cinci) si au trei copii naturali (Shiloh, trei ani, si doi gemeni de 17 luni, Knox and Vivienne).  

Brad Pitt, Angelina Jolie si firma de avocatura au refuzat sa comenteze aceste informatii.

Tabloidul News of the World este detinut de magnatul australian Rupert Murdoch.


Citeste mai multe despre   






















11476 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Erata (Duminică, 24 ianuarie 2010, 11:52)

    Ovidiu B. [anonim]

    * Cuplul de aur (....) se pregateste (...)

    Multumim, am corectat!
  • -1 (3 voturi)    
    era si cazul (Duminică, 24 ianuarie 2010, 11:54)

    marian [anonim]

    era si cazul, tipa a ramas cu niste sechele din copilarie si face/adopta in nestire copii. Se adauga presiunea mediatica...
    • +1 (1 vot)    
      brangelina si alte povesti mediatice (Duminică, 24 ianuarie 2010, 20:37)

      snowman [utilizator] i-a raspuns lui marian

      multi sunt sclavii tabloidelor si manipularilor mediatice.....
      ce sa iti spun, brad pitt e echilibrul intruchipat. a divortat de prima nevasta de bun ce era, ea era de vina, bineinteles. de asemenea, angelina l-o fi violat pe brad pitt sa aiba copiii naturali respectiv a adoptat pe ceilalti copii impotriva vointei lui, saracutul!!! ce sa iti spun, saracutul de brad pitt e un baiat atat de bun si echilibrat dar nu are noroc in dragoste nici cum, se indragosteste de tipe cu "sechele"...el se straduieste asa de mult sa mearga relatiile! :-)

      nu pot decat sa ma bucur ca nu mai aud de obositorul subiect brangelina.
  • 0 (4 voturi)    
    asta da stire ! (Duminică, 24 ianuarie 2010, 14:14)

    john doe [anonim]

    n'o sa mai pot dormi la noapte, de girja lor !
    izai, izai, bidineaua !
    • 0 (2 voturi)    
      brr (Duminică, 24 ianuarie 2010, 21:24)

      ady [anonim] i-a raspuns lui john doe

      neadaptatule..selecteaza-ti stirile
  • 0 (2 voturi)    
    info ... (Duminică, 24 ianuarie 2010, 15:57)

    Tudor [anonim]

    cei doi nu au fost casatoriti, deci nu au cum sa "divorteze" ...
  • 0 (2 voturi)    
    hehehe (Duminică, 24 ianuarie 2010, 20:49)

    miranda [anonim]

    Hahaha! Chiar trebuie sa ne pese? Ma amuza doar la nebunie "stirea" pentru ca cei doi nu au cum sa divorteze: nu au fost niciodata casatoriti! Au declarat ca se vor casatorii doar atunci can toti poponarii din lume vor avea dreptul sa se cacatoreasca, ceea ce nu s-a intamplat inca. Hehehe
  • 0 (2 voturi)    
    !! hop hop !! (Luni, 25 ianuarie 2010, 1:04)

    ia cucu [anonim]

    NEWS OF THE WORLD !!!!

    De aia nu mai pot eu !
  • 0 (2 voturi)    
    daca nu va intereseaza.. (Luni, 25 ianuarie 2010, 15:04)

    eu [anonim]

    daca nu va intereseaza..de ce mai cititi?
    • 0 (2 voturi)    
      si mai ales (Luni, 25 ianuarie 2010, 16:00)

      adi [anonim] i-a raspuns lui eu

      si mai ales de ce mai comentati?

      va rupeti atata timp din timpul vostru pretios citind o stire care nu va intereseaza, dar mai si comentati ca nu va intereseaza. asta e un fel de hotu' striga hotii, nu?