​FOTOGRAFIA ZILEI Wikipedia a anuntat numirea lui Mihai Razvan Ungureanu ca premier desemnat in citeva secunde dupa declaratia lui Traian Basescu :)

de V.Cozmei     HotNews.ro
Luni, 6 februarie 2012, 20:59 Life | Fun

Pagina lui Razvan Ungureanu pe Wikipedia, 6 febr. 20:12
Foto: Captura Wikipedia
Mihai Razvan Ungureanu, seful Serviciului de Informatii externe (SIE) a fost anuntat de presedintele Traian Basescu, luni seara, drept primul-ministru desemnat al Romaniei, in locul premierului demisionar Emil Boc. Traian Basescu a luat cuvantul in jurul orei 20:05.

In timp ce presedintele facea anuntul, pagina de Wikipedia a lui Razvan Ungureanu a fost schimbata aproape instantaneu ca sa cuprinda noua functie, cea de "premier desemnat".

Captura B1TV
Foto: captura B1 TV
Potrivit transmisiunii B1TV, anuntul presedintelui a fost facut in jurul orei 20:13, in timp ce pagina de Wikipedia a era deja modificata la ora 20:12. :)


Citeste mai multe despre   






















5486 vizualizari

  • -6 (8 voturi)    
    extraordinar ,isi recunosc copiii!? (Luni, 6 februarie 2012, 21:12)

    Eneas [anonim]

    oy vah Ruhala ,asa sa am eu bine , ce gheseft remarcabil facu Basescu !Mazel tov !
    • +4 (4 voturi)    
      lol (Luni, 6 februarie 2012, 22:37)

      Archon [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      are you high?
    • -1 (5 voturi)    
      clar (Luni, 6 februarie 2012, 23:36)

      ampersand [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

      Jos cu wikipedia, instrument în mâna agenturilor străine! aNonimuşi fraţi români, şo pă ei!
  • +1 (1 vot)    
    Matrix (Luni, 6 februarie 2012, 21:23)

    Nicollaeb [anonim]

    Captura La Be Unu Tv? Capturi de pe alte posturi nu ai? Daca erai in sala puneai si tu pe site-ul tau inainte cu 2 minute...
  • -2 (4 voturi)    
    serviciile lucreaza.... (Luni, 6 februarie 2012, 21:27)

    catalin [anonim]

    ... doar era o stire de maxima importanta pentru romani. Bine ca au actualizat-o, sa intre badea Vasile pe iPad, de la coada vacii, sa vada cine-i "prime minister" ... Sau cei inzapeziti, sau cei din spitalele in care sta sa cada tavanul.
    De-asta s-a marit bugetul la unii, sa fie "online" 25 din 24.
  • +4 (4 voturi)    
    sa va cred pe cuvant? (Luni, 6 februarie 2012, 21:33)

    anonim [anonim]

    Daca scopul capturilor e de a oferi o dovada sa stiti ca dovada nu e buna pentru simplul motiv ca la pc se poate seta orice ora.
    • 0 (0 voturi)    
      Ora modificării (Duminică, 15 iulie 2012, 18:46)

      Razvan S. [utilizator] i-a raspuns lui anonim

      La http://ro.wikipedia.org/w/index.php?title=Mihai_R%C4%83zvan_Ungureanu&diff=6153104&oldid=6140179 se poate observa faptul că modificarea a fost făcută la ora 21:16.
  • +2 (2 voturi)    
    aproape la fel de tare (Luni, 6 februarie 2012, 22:02)

    alex tudor [anonim]

    ca hotnews, care a publicat condamnarea lui bombo inainte sa se anunte :)
  • +6 (6 voturi)    
    stirile lu' peste (Luni, 6 februarie 2012, 22:18)

    nobody [anonim]

    ultima editare a paginii este datata pt. ora 20:16... guys, regula elementara de 3 surse se aplica si pt. stiri 'intrerupte' :)
  • -1 (1 vot)    
    toata captura e facatura... (Luni, 6 februarie 2012, 23:32)

    Nelu O. [anonim]

    pe frame-ul din stanga, unde ii spune functia detinuta in guvern, acum (23:30) pe ro.wikipedia.org, MRU este trecut ministru de externe, nu prim-ministru desemnat, asa cum sustine acest articol. si daca va uitati bine la poza care insoteste articolul acesta, sub functia de prim-ministru sunt trecute informatiile de la ministru de externe, cu perioada de detinere a mandatului, precedent, succesor. deci, rusine hotnews!
  • +2 (2 voturi)    
    era mai nasol (Marţi, 7 februarie 2012, 1:24)

    Reader [anonim]

    daca anunta wikileaks de acum 2 saptamani de cand s-a luat aceasta decizie. asa, i-a luat pe nepregatite pe uslamisti.
  • +1 (3 voturi)    
    Părţi bune, părţi rele (Marţi, 7 februarie 2012, 7:52)

    cobra [anonim]

    Nu uitaţi că Wikipedia este realizată prin voluntariatul unor oameni. Este foarte bine că au reacţionat aşa de rapid. Bine ar fi ca informaţiile să fie toate OK. Din păcate, acolo se fac nişte jocuri de care nu prea îţi dai seama decât dacă intri în horă. Părerea mea este că LA UN MOMENT DAT jocurile de pe Wikipedia vor avea un impact foarte mare. Şi, din păcate, nu în folosul românilor.
    Concluzia: generaţia asta tânără să pună mâna să înveţe istoria reală a României (cu bune şi rele) şi să contribuie la cunoaşterea ei. Şi să nu accepte să lase pe alţii să ne-o scrie.
    • +4 (4 voturi)    
      Unealta (Marţi, 7 februarie 2012, 12:42)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui cobra

      Oricine, oricind, poate reclama articole, poate corecta articole, poate contribui cu articole noi pe Wikipedia.

      Teama de Wikipedia nu-i justificata. Aceasta enciclopedie gratuita online este extraordinara. Si gratuita!! E o unealta formidabila la indemina pamintenilor, in special sectiunea in limba engleza.
  • +1 (1 vot)    
    mda (Marţi, 7 februarie 2012, 8:33)

    eu [anonim]

    doooh wikipedia e scrisa de oameni ca noi, care au conturi si vechime.. oricine poate sa-si faca cont si sa scrie pe wikipedia... ca apoi sa fie validat...

    ce stire senzationala...

    apoi o sa ziceti ca si google maps nu poate fi modificat de userii comuni :-) eu sunt membru de 2 ani, si desenez tot ce inseamna google maps romania..
  • 0 (0 voturi)    
    MRU (Marţi, 7 februarie 2012, 9:19)

    LauraBalaura [utilizator]

    La cateva minute de la numirea lui, am dat si eu pe Wikipedia sa vade ceva informatii despre el, si deja scria: "La data de 6 februarie 2012 a fost numit prim-ministru al Romaniei.". :)
    • +1 (1 vot)    
      ... (Marţi, 7 februarie 2012, 11:09)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui LauraBalaura

      Pardon. A fost desemnat sa formeze un guvern. E o mare diferenta. Daca guvernul nu e validat de catre parlament, nu va fi prim ministru. Asta apropo si de calitatea informatiei de pe Wikipedia...