AUDIO Romancele, jignite de un rapper american

de Cosmin Navadaru     HotNews.ro
Marţi, 6 decembrie 2011, 16:48 Life | Muzică

Pitbull
Foto: myspace.com/pitbull
​In melodia sa, intitulata "International Love" (ft Chris Brown), artistul american Pitbull spune ca romancele sunt usuratice, scrie Mediafax.

"I've been to countries and cities I can't pronounce / And the places on the globe I didn't know existed / In Romania she pulled me to the side and told me / Pitt, you can have me and my sister" ("Am fost in tari si orase ale caror nume nici nu le pot pronunta / Si in locuri de pe Glob despre care nici nu stiam ca exista / In Romania m-a tras la o parte si mi-a zis / Pitt, poti sa ma ai si pe mine, si pe sora mea") - spune Pitbull pe noua sa melodie.

De asemenea, femeile din Liban sunt considerate "bomba", iar grecoaicele "dulci".
 
Armando Christian Perez (Pitbull) este un rapper american. Si-a lansat in 2004 albumul de debut cu numele M.I.A.M.I. (prescurtarea pentru Money Is A Major Issue). Piesa ''International Love'' este inclusa pe albumul "Planet Pit". Discul a fost lansat pe 17 iunie 2011, iar singleul ''International Love'' a fost lansat in octombrie.




Citeste mai multe despre   



















6641 vizualizari

  • +18 (18 voturi)    
    Si?! (Marţi, 6 decembrie 2011, 16:53)

    Ion Ionascu [anonim]

    Sunt o gramada de melodii in care se vorbeste (nu neaparat pe drept) despre cum ar fi femeile sau barbatii prin diverse parti ale lumii. Chiar e necesar un articol despre 3 cuvinte intr-o melodie?! Sunt mirat sa vad ca exista oameni care chiar asculta versurile melodiilor de acest tip...
    • +2 (14 voturi)    
      Haideti sa-i dam videoclipul jos! (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:07)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Ion Ionascu

      1. Intrati pe videclip:
      http://www.youtube.com/watch?v=WB9XOekBcjU&ob=av2e

      2. Logati-va pe youtube.

      3. Apasati nu apreciez si selectati Doriţi să raportaţi acest videoclip ca necorespunzător?''

      4. Selectati motivul Continut agresiv sau abuziv, si acolo calomniere

      5. Apasati 'Trimiteti videoclipul spre examinare.

      Intrati pe pagina lui de Facebook https://www.facebook.com/pitbull si comentati-i newsurile. Lasati-va imaginatia libera!
      • +5 (11 voturi)    
        Eu zic sa punem de o petitie si o plingere la ONU (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:59)

        roflmao [anonim] i-a raspuns lui mircea

        Ca doar au atentat americanii la onoarea noastra de familisti.

        Ce conteaza ca asta e un ilustru necunoscut sau ca exista ceea ce se numeste "libertate de exprimare" sau ca Romania e plina de curve si principala furnizoare de curve si pt Europa ?

        Hai sa ne agitam un pic nationalist, ca da bine la trafic.

        Apropo, tocmai l-am auzit pe unu zicind ca Romania e o tara de 2 bani, plina de hoti si de prosti, corupta si murdara. Hai repede cu un articol. Cine e ala ? Eu.
      • 0 (4 voturi)    
        nu merge (Marţi, 6 decembrie 2011, 20:36)

        harapp [anonim] i-a raspuns lui mircea

        am incercat dar nu merge imi spune sa incerc din nou...
  • +8 (8 voturi)    
    Ehh... (Marţi, 6 decembrie 2011, 16:58)

    eek [utilizator]

    Isi da inteligenta de gol din primul vers citat...la al doilea vers o bate in cuie bine.
  • +14 (16 voturi)    
    ??? (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:00)

    DanHorea1307693823041 [anonim]

    in ce consta problema? aaa, uitasem, noi n-avem femei obsedate de bani castigati fara munca cinstita:)))
  • +10 (10 voturi)    
    metallica (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:00)

    Eugenn [utilizator]

    so what, so what, so fucking what!?
  • +7 (9 voturi)    
    doar daca... (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:02)

    Struan [anonim]

    nu cumva chiar asa s-a si intamplat, ceea ce nu-i exclus, atunci nu a jignit pe nimeni. A prezentat o intamplare din viata.
  • +7 (9 voturi)    
    cancan (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:02)

    andrei [anonim]

    1. Avem cancan pentru astfel de stiri.
    2. Va mira ? Sa spuneti mersi ca nu a spus alte chestii mult mai grave.
  • +9 (11 voturi)    
    Chill out. (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:03)

    robert [anonim]

    Romani jigniti my ass. E doar o piesa scrisa de un ametit.
  • +5 (5 voturi)    
    mda (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:04)

    lmc [utilizator]

    de acum facem stire din versurile oricarui rapper anonim?
  • +9 (9 voturi)    
    oare (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:07)

    eu [anonim]

    oare era vb de surorile columbeanu?
  • +8 (8 voturi)    
    :))) (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:08)

    Bogo [anonim]

    Si daca mergi in Fratelli, Gaia, Bamboo samd nu e asa? :)) sau autorul articolului nu a fost veci pe acolo sa vada? unde e jignirea tovaras?
  • +14 (14 voturi)    
    jignite?! (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:13)

    vlad [anonim]

    Cosmine, baiatule, stai linistit ca numai jignite nu se vor simti romancele! Sa vezi tu cate se vor mandri cu cantecul asta, sa vezi tu like-uri pe feisbuci! Fetele noastre vor folosi acest cantec ca pe o scrisoare de recomandare ;)
    Din pacate omul nu face decat sa relateze o realitate. E plin de curve la noi, unele smechere, altele proaste de duduie, care de abia asteapta sa marcheze si ele un strain cunoscut. Daca nu, e bun si unul necunoscut, iar daca nu si nu merge si vecinu' sau vecinii de la 8. E si normal ca i-a propus-o si pe sor-sa, e modelul consacrat in alde Click si Cancan, se cheama ca-s fete "lipsite de inhibitii". Cei nascuti inainte de 1980 le spun acestor domnite curve, sa fim iertati.
  • +3 (3 voturi)    
    ce chestie (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:15)

    buldog [anonim]

    si mie mi-au propus la fel.. si sunt tot roman !
  • +5 (5 voturi)    
    etete (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:20)

    zmeuverde [anonim]

    Na belea! si care o fi problema..Sau pe la noi nu o fi asa? Minte? Daca te gandesti omul sigur chiar a avut parte de o asa propune, asa ca ce era sa spuna:Romancele, frate sunt toate virgine, si dezinteresate..:))
  • +5 (5 voturi)    
    Don't worry about it (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:28)

    sile [anonim]

    Daca considera grecoaicele dulci, e clar ca a scris doar ca sa-i iasa versurile.
  • +2 (4 voturi)    
    da (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:51)

    DanB [anonim]

    Nu mi se pare un vers chiar atat de exagerat. El se refera la o femeie din Romania, una generica e adevarat, dar nu la toate. Si nu e ca si cum nu ar exista romance usuratice. E plina tara de ele, pe la televizor si nu numai. Nu inteleg de ce toata presa (am vazut pe mai multe siteuri) se excita atat de la un simplu vers.
  • -3 (3 voturi)    
    Daca asa zice el.... (Marţi, 6 decembrie 2011, 17:55)

    Claude [anonim]

    ...ii doresc o libaneza bomba d'aia imbrobodita rau in pat. Cu centura de explozibili pe sub haine.
  • 0 (2 voturi)    
    Cei de la YouTube au blocat butonul pt dislike (Marţi, 6 decembrie 2011, 18:16)

    YouStube [anonim]

    Nici nu se poate trimite video spre examinare. Tipic pt hamericans. Pitbull asta e un frustrat de cat de urat este si de aceea se ascunde tot timpul in spatele ochelarilor de soare / idem ladycaca .
  • 0 (2 voturi)    
    ASA VA TREBUIE ! (Marţi, 6 decembrie 2011, 18:18)

    TRAIAN L. [anonim]

    De la un timp Romania este asediata de tot felul de flamanzi cu o educatie discutabila, care se dau mari artisti, iar tineretul nostru drag se duce la spectacolele lor ca la urs. Asa si acest individ, nu gaseste ceva mai bun de spus decat o idiotenie de doi bani. Ia sa fie romanul nostru mai exigent si selectiv, sa vedeti cum iar aduce cu picioarele pe pamant pe indivizi si acestia ar gandi de doua ori pana a scoate o ineptie.
  • 0 (0 voturi)    
    un prost arunca o piatra.... (Marţi, 6 decembrie 2011, 18:28)

    Mircea [anonim]

    macar se mai zice de Romania ceva :)
  • 0 (0 voturi)    
    Mai baieti .... (Marţi, 6 decembrie 2011, 19:03)

    Iuliu [anonim]

    De cand e Pitty rapper? Lumea nu stie ce'i ala rapp ?
    Am sa va pun o melodie rapp (zic eu) de'a noastra, destul de dragutza si de calitate, mult peste Pitt cu ale lui comerciale de pe Kissfm..
    http://www.youtube.com/watch?v=QAFNMpLE7oQ
  • 0 (0 voturi)    
    ne mai aducem aminte? (Marţi, 6 decembrie 2011, 19:41)

    preavurviosul [anonim]

    tin minte ca acum ceva ani, multicei, a venit mike tyson in romania. Era cu un yaht la mare.

    Stiu ca televiziunile au transmis evenimentul si mai tin minte ca se inghesuiau preacuvioasele romance pe mal, si el de pe punte le arata cu degetul pe cele care puteau sa urce. Era multime si adunatura mare de domnisoare.

    a fost si un interviu cu una care cobora si era mandra ca i a tras-o tyson.

    deci, unde e jignirea ? este trist, e adevarat, dar nu vad jignirea
  • 0 (0 voturi)    
    Un bou.... (Marţi, 6 decembrie 2011, 21:52)

    jorj [anonim]

    Daca un bou scuipa pe jos nu trebuie ca toata lumea sa isi puna intrebari filosofice cu privire la motivatia lui de a scuipa...... cam asa si cu stirea de mai sus. Deci specimenul umanoidul vrea sa faca bani, pt asta are nevoie de atentie...Succes in continuare...
  • +1 (1 vot)    
    :))) (Marţi, 6 decembrie 2011, 22:55)

    hk [anonim]

    parca vad acuma americanii de duzina cum isi cumpara toti bilete de Bucuresti :)))

    bucurie mare pe pitzipoancele de acolo :)))

    turism, bani, fericire.
    toata lumea fericita.

    care e problema ??? :)))

    nu vrei sa o dai - nu o dai...
  • 0 (0 voturi)    
    realitatea (Miercuri, 7 decembrie 2011, 12:42)

    vlad [anonim]

    Acum ceva timp am renuntat sa mai citesc "stirile" de pe Libertatea, datorita valorii lor. Incep sa imi pun intrebari daca sa mai dau click pe HotNews vazand aceste stiri....
  • 0 (0 voturi)    
    femeile din liban sunt "bomba" (Miercuri, 7 decembrie 2011, 21:11)

    Dan [anonim]

    asta e problema, rezulta ca alea ar fi mai misto ca ale noastre.
    • 0 (0 voturi)    
      da da (Luni, 12 decembrie 2011, 3:51)

      huo [anonim] i-a raspuns lui Dan

      pai jegul de melodie o fi fost facut de un libanez - deci e ok.

      hotnews uneori mai scoate cate o stire de // sa ne arate cat de prosti suntem... ca dam click pe stire.

      e ok... asa e ... romanul inca mananca orice.

      dar o sa ne revenim mai iute daca hotnews ar fi mai profi.(editat de HotNews.ro)
  • 0 (0 voturi)    
    ...woooooowwwww...asta da știre (Luni, 12 decembrie 2011, 10:40)

    kappa_cj [utilizator]

    .....da, și??? unde-a greșit...sau care-i jignirea că n-am înțeles
  • 0 (0 voturi)    
    who is pitubull ? (Luni, 12 decembrie 2011, 13:50)

    ion [anonim]

    De cand conteaza ciudatul ala ?
  • 0 (0 voturi)    
    dar v-ati gandit ca... (Luni, 12 decembrie 2011, 15:56)

    Vendetta [anonim]

    ...ca poate, asa e... poate romancele chiar sunt usuratice... Nu ma apuc sa dau exemple, dar noi ca natiune am fost si suntem niste "curve"... Deci poate omul are dreptate... Atunci de cat sa ne batem capul si sa "condamnam" versurile cand, mai bine, ne schimbam felul de a fi... Nu credeti?
  • 0 (0 voturi)    
    nu va inteleg (Luni, 12 decembrie 2011, 19:14)

    alike [utilizator]

    in ultima vreme, cam 90% din bancurile de la sectiunea Bancul zilei sunt misogine - cu nevasta care-i pacostea barbatului, cu replici marlane ale masculului la adresa muierii, cu trimis femeia la coada cratitei s.a.m.d.

    v-a apucat brusc patriotismul? adica voi le puteti terfeli onoarea, dar nu strainii? =)) doar generalizarile neaose sunt bune?

    vorba lui Toparceanu - de capu-va...
  • -1 (1 vot)    
    de kko (Luni, 12 decembrie 2011, 20:54)

    marijuan [anonim]

    raperul de kko pitbul mai bine zis catel vagabond latra si el pe ritm de manele de ciori niste versuri stupide ca si el,e de o prostie crasa aceasta javra si ce face el nu se numeste muzica ci este kkt,ptiu de javra draq!
  • 0 (0 voturi)    
    despre nulitati: numai de bine! (Marţi, 13 decembrie 2011, 11:40)

    ioan [anonim]

    daca aceasta nulitate de om nu mai scoate niciun album anul viitor nu o sa isi mai aduca nimeni aminte de el,fata de alti artisti adevarati- si anul viitor pe timpul asta nici nu o sa spui ca a existat asa ca lasat- l in voia uitarii .